Jaka czeka nas przyszłość?

14 września 2015, 15:07

Co roku Zarząd Inter Cars SA podczas Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów organizuje konferencje prasową. Przypadające w tym roku 25-lecie Inter Cars, jest idealną okazją na podsumowanie i pokazanie kursu na najbliższe lata.

Tematem konferencji, która odbędzie się 18 września o godz. 11:00, jest „Strategia Inter Cars SA na lata 2016-2020”. Zarząd przedstawi swoje cele i plany na kolejne 5 lat. Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku motoryzacyjnym w Polsce i na świecie, na pewno będzie to interesujący temat dla wszystkich dziennikarzy. Inter Cars SA jest największym dystrybutorem części zamiennych w Polsce i jednym z pierwszej piątki w Europie, dlatego zapowiedź jego działań jest bardzo istotna dla funkcjonowania branży motoryzacyjnej, ale również dla całej polskiej gospodarki. Oprócz dziennikarzy w konferencji wezmą udział przedstawiciele dostawców, producentów, organizacji pracodawców, przedsiębiorców oraz sieci serwisowych. Krótko mówiąc zbiorą się najważniejsi gracze rynku związanego z usługami warsztatowymi, dlatego konferencja doskonale odzwierciedli dzisiejszą kondycje rynku i trendy na nim funkcjonujące.

Po krótkiej przerwie drugim tematem konferencyjnym będą „Młode Kadry – Trampolina do Przyszłości”. Młode Kadry to program skierowany do szkół zawodowych oraz technikum, który ma na celu dostosowanie ich do współczesnych wymogów rynku pracy. Dokonuje tego zarówno przez przekazywanie szkołom najnowszego wyposażenia warsztatowego oraz poprzez transfer wiedzy. Sam program wpisuje się doskonale w głębszą koncepcje Inter Cars SA, który podchodzi od rynku, jako do organizmu naczyń zależnych, które nie są w stanie funkcjonować same bez siebie. I tak bez dobrze wykształconych absolwentów nie będą w stanie funkcjonować warsztaty, które wpływają na kondycję dystrybutorów i producentów. Dlatego z punktu widzenia Zarządu Inter Cars istotne jest całościowe podejście do rynku i zrównoważony rozwój każdego elementu.

Pod koniec konferencji odbędzie się wręczenie nagród w konkursie Master Mechanic. Jest to konkurs wiedzy teoretycznej i praktycznej przeznaczony dla tych mechaników, którzy uczestniczą w szkoleniach technicznych organizowanych przez Inter Cars. Ma on na celu wyłonić najlepszego mechanika zarówno w rynku osobowym jak i ciężarowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!