MAN buduje nową lakiernię w Monachium

25 września 2015, 12:56

Firma MAN Truck & Bus rozpoczęła budowę nowej lakierni kabin w zakładzie w Monachium. W bezpośrednim sąsiedztwie obecnego budynku lakierni, w hali na powierzchni rozmieszczonej na pięciu głównych kondygnacjach, liczącej łącznie około 18000 mkw. powstanie nowoczesna i niezwykle efektywna główna linia lakiernicza.

Zostanie ona uruchomiona pod koniec 2017 roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 80 milionów euro.

man

Proces lakierniczy realizowany w nowej hali obejmuje etap obróbki wstępnej, katodowego lakierowania zanurzeniowego metodą rotacyjną, uszczelniania spoin i nanoszenia wypełniaczy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, proces katodowego lakierowania zanurzeniowego metodą rotacyjną pozwoli na ograniczenie zużycia materiałów i chemikaliów. Skuteczna technologia oczyszczania spalin przyczyni się z kolei do zmniejszenia o 90 proc. zawartości cząsteczek w emitowanym powietrzu oraz do ograniczenia zużycia wody o 80 proc. Kolejne nowe technologie sprawią, że lakiernia zmniejszy o połowę emisje pochodzące z procesów wykorzystujących te technologie, a także ograniczy zużycie lakieru o 15% i energii o 25%.

„Inwestycja w nową lakiernię jest istotnym krokiem milowym dla zakładów w Monachium. Nowa instalacja pozwoli nam na znaczne zwiększenie efektywności procesu lakierowania kabin i dalszą poprawę jakości lakieru. Dzięki wyposażeniu nowych instalacji w najnowocześniejsze technologie, nowa lakiernia będzie stanowiła ekologiczne znaczący krok w ramach realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie „Zielonej Fabryki”. W ten sposób, budując nową instalację, tworzymy istotną i trwałą podstawę opartą na zasadzie zrównoważonego rozwoju, pozwalającą na realizację innowacyjnych i proekologicznych procesów oraz na najwyższą efektywność bieżącej i przyszłej produkcji pojazdów ciężarowych klasy Premium” – powiedział Dr. Carsten Intra, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję i logistykę w spółce MAN Truck & Bus AG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!