Janusz Reiter Przewodniczącym Rady Nadzorczej Solarisa

19 października 2015, 13:39

Właściciele Solaris Bus & Coach S.A. powołali na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Janusza Reitera, który objął stanowisko 1 października. Wcześniej funkcję tę pełnił Ryszard Petru.

– „Janusz Reiter to osoba niezwykle ceniona za swoje dokonania zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. W szczególności dużym uznaniem darzony jest na rynku niemieckim, który stanowi dla nas kluczowy kierunek eksportu. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie widoczną wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa” – powiedziała Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Janusz Reiter jest ekspertem do spraw stosunków międzynarodowych. W latach 1990-1995 piastował urząd ambasadora RP w Niemczech, zaś w latach 2005-2007 był Ambasadorem RP w Stanach Zjednoczonych. W latach 2008-2011 był specjalnym pełnomocnikiem Polski do spraw klimatu. Jest założycielem i przewodniczącym Rady fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. Był członkiem rad konsultacyjnych i nadzorczych firm polskich i międzynarodowych. Został odznaczony Krzyżem Wielkim Zasługi z Gwiazdą i Wstęgą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Jest żonaty, ma dwie córki.

– „Solaris jest przykładem ogromnego sukcesu na skalę międzynarodową. To właśnie takie rodzinne przedsiębiorstwa zbudowały potęgę gospodarczą wielu krajów zachodniej Europy. Podzielam sposób myślenia pani Solange Olszewskiej o prowadzeniu przedsiębiorstwa i wierzę , że sukces Solarisa będzie zachętą dla wielu innych polskich firm. Z dumą i entuzjazmem przyjąłem tę nominację” – powiedział Janusz Reiter, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Solaris.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!