Opony Goodyear jako pierwsze wyposażenie naczep Schmitz Cargobull

27 października 2015, 15:10

Jeden z wiodących europejskich producentów naczep – Schmitz Cargobull – wybrał opony Goodyear ULTRA GRIP MAX T jako wyposażenie fabryczne naczep przeznaczonych dla klientów prowadzących działalność w trudnych warunkach zimowych.

Goodyear Ultra GripNaczepy w regionach takich jak Alpy, Skandynawia i Rosja będą jeździły na oponach zimowych Goodyear w rozmiarach 385/65R22.5 i 385/55R22.5. Schmitz Cargobull to kolejny, po Krone, wiodący producent naczep, który zdecydował się na najnowsze produkty zimowe Goodyear.

– „Cieszymy się, że firma Schmitz Cargobull wybrała nasze najnowsze opony zimowe ULTRA GRIP MAX T jako pierwsze wyposażenie swoich naczep. W trudnych warunkach zimą  oferują one to, czego operatorzy flot powinni oczekiwać od zimowej opony ciężarowej: wysokie parametry trakcyjne i  przyczepność podczas ostrej zimy” – powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Goodyear przygotował dla operatorów flot pojazdów ciężarowych kompleksową ofertę zimową, w której znalazły się opony na oś kierowaną ULTRA GRIP MAX S, opony na oś napędzaną ULTRA GRIP MAX D oraz opony dla naczep ULTRA GRIP MAX T.

Są to specjalistyczne produkty zimowe, posiadające zarówno oficjalne oznaczenie ogumienia zimowego – symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF)  – jak i symbol M+S. Ich podstawowe zalety to o 40% większa przyczepność nawet przy bieżniku zużytym do połowy oraz przebiegi wydłużone o 15%. Warto też pamiętać,  że opony te kwalifikują się do oznaczenia 3PMSF nawet po zużyciu bieżnika do połowy.

Pełna specyfikacja opon montowanych przez Schmitz Cargobull to 385/65R22.5 160K 158L TL i 385/55R22.5 160K 158L TL.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!