DAF LF Silent z certyfikatem „Quiet Truck”

2 listopada 2015, 14:22

Po wprowadzeniu pojazdów CF oraz XF w wersji Silent, DAF prezentuje supercichy pojazd dystrybucyjny bazujący na serii LF. Został on zaprojektowany specjalnie do procesu dystrybucji na obszarze miejskim i regionalnym, gdzie panują ograniczenia dotyczące emisji hałasu w godzinach nocnych i porannych.

Przy włączonym specjalnym trybie cichym poziom hałasu generowany przez model LF Silent nie przekracza 72 dB (A), co oznacza, że spełnia on wymogi certyfikacji jako „Quiet Truck”. Umożliwia to załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesno-porannych, a jednocześnie zwiększa maksymalną dostępność pojazdu i, co za tym idzie, jego wydajność.

supercichy DAF LF

Nowy 7,5-tonowy model DAF LF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l i mocy od 112 kW/152 KM do 135 kW/184 KM. Silnik ten jest już dobrze znany z niskiego poziomu hałasu. Jest on połączony z automatyczną, sześciostopniową przekładnią AS Tronic.

DAF może dostarczyć model LF Silent z podwoziem pod zabudowę 4×2 i kabiną Day Cab, wydłużoną kabiną Day Cab lub kabiną Sleeper Cab oraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi. Superciche pojazdy LF są już dostępne i możliwe do zamówienia u dealerów DAF.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!