Wielton SA odznaczony za zasługi dla rozwoju gospodarki RP

, 19 listopada 2015, 14:55

Wielton S.A. został odznaczony odznaką honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, podobnie jak 34 inne przedsiębiorstwa najprężniej działające w regionie łódzkim. Tomasz Śniatała, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A. otrzymał medal uznania z rąk Cezarego Gabryjączyka, Wiceministra Skarbu Państwa.

Wiceminister Skarbu Państwa złożył przedsiębiorcom regionu łódzkiego gratulacje i podziękowania za wkład w rozwój gospodarki kraju.

– „Jest mi niezmiernie miło, że nasze działania zostały docenione odznaczeniem władz państwowych” – komentował Tomasz Śniatała, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A. – „Na sukces naszej firmy pracuje obecnie prawie 1200 osób. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, co zobowiązuje nas do podejmowania nowoczesnych działań w zakresie rozwoju kadry i tworzenia bezpiecznych, przyjaznych warunków pracy.” – dodał.

Wielton to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Przejęta w maju br. Francuska spółka Fruehauf, w której od maja br. Wielton właścicielem 65% udziałów, jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre we Francji, a odbiorcami produktów są klienci w Europie, w tym głównie we Francji. Z kolei w sierpniu br. Wielton zakupił aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. W następstwie obu transakcji, spółka zamierza, w perspektywie dwóch lat, podwoić moce produkcyjne przy jednoczesnej poprawie wydajności zakładów.

W lutym Wielton uzyskał status centrum badawczo-rozwojowego, co pozwala mu działać jak jednostce naukowej i finansować prace badawczo-rozwojowe ze środków zewnętrznych, m.in. funduszy unijnych oraz środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Budowa Centrum ma być zakończona do końca 2015 r. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą odpowiadać za tworzenie rozwiązań, które zminimalizują lub wręcz wyeliminują ryzyko powstania usterek w pojazdach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!