Oferta Fomar Friction powiększona o tarcze

, 23 listopada 2015, 23:23

Marka Fomar Friction stopniowo zamierza powiększać swoją ofertę, tak by poza elementami ciernymi znalazły się niej również inne, kluczowe elementy układu hamulcowego. Pierwszym krokiem w tym kierunku było wprowadzenie do gamy wyrobów sygnowanych logiem Fomar Friction tarcz hamulcowych do samochodów ciężarowych i autobusów.

Fomar-tarcze-pudelkoDostępna już od jakiegoś czasu w ofercie Fomar Friction  gama tarcz hamulcowych do ciężarówek i autobusów obejmuje obecnie 43 referencje, które znajdują zastosowanie w większości najbardziej popularnych pojazdów użytkowych. Tarcze te, pakowane do pudełek z napisem „Professional” podkreślającym przeznaczenie do pojazdów użytkowych, spełniają wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, a także normy OE i OES. Cechują się one ponadto:

  • wysoką stabilnością mechaniczną i termiczna,tarcze-hamulcowe-e1425545069922
  • dużą zdolność przewodzenia ciepła,
  • minimalną tolerancja wykonania,
  • precyzją wykonania całkowicie eliminującą bicie boczne i nierównomierność powierzchni.

Gwarantują także większą siłę hamowania, dłuższą żywotność, większą odporność, a także hamowanie bez drgań i pisków,

Dla ułatwienia doboru odpowiedniej tarczy hamulcowej, Fomar Friction  wydał stosowny katalog. Każda referencja jest w nim szczegółowo opisana pod względem wymiarów i zastosowania, numerów OE, a dla większej jasności, zilustrowana także zdjęciem. Publikacja podpowiada także jakie klocki hamulcowe z oferty Fomar Friction  pasują do konkretnej tarczy hamulcowej. Zawiera również informacje o tak zwanych crossach, czyli numerach katalogowych innych producentów, którym odpowiadają poszczególne referencje tarcz hamulcowych Fomar Friction .

Ze względu na swoje wymiary, a przede wszystkim ciężar, tarcze pakowane są w po jednej sztuce. Wymieniać je jednak  należy oczywiście parami. Na każdym pudełku umieszczana jest etykieta następującymi informacjami:

  • Fomar wlasciwe logozastosowanie (marka),
  • numer referencji,
  • numery OE,
  • rozmiar tarczy (średnica x grubość).

 

Artykuł sponsorowany Fomar Friction

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!