Leyland Trucks świętuje 400 000 ciężarówkę

, 2 grudnia 2015, 9:42

Firma Leyland Trucks wyprodukowała swój 400 000. pojazd użytkowy od rozpoczęcia działalności obecnego zakładu w Wielkiej Brytanii w 1980 r. Jubileuszowy pojazd, ciągnik DAF XF 460 FTP, został przekazany klientowi – firmie Carr’s Flour z miejscowości Silloth w Kumbrii, na północnym zachodzie kraju.

Carr’s Flour jest uznanym dostawcą pszenicy pozyskiwanej z rynków krajowych i międzynarodowych do wielu różnych klientów – od małych, niezależnych piekarni po duże sieci spożywcze. Spółka posiada najnowocześniejsze urządzenia młynarskie, za pomocą których przetwarza ok. 300 000 ton pszenicy rocznie. Carr’s Flour korzysta z floty obejmującej 30 ciężarówek, głównie modeli DAF CF i XF, za pomocą których prowadzi dystrybucję zarówno do odbiorców w regionie, jak i całym kraju.

Jubileuszowy pojazd Leyland Trucks, ciągnik DAF XF 460 FTP
Jubileuszowy pojazd Leyland Trucks, ciągnik DAF XF 460 FTP

„Jestem bardzo dumny z tego, że używamy pojazdów DAF” – powiedział Steven Mattinson, kierownik ds. transportu w Carr’s Flour.

„Nasza firma od dawna kupuje ciężarówki wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Z ogromną radością patrzymy na obecny rozkwit Leyland Trucks. Ciężarówki DAF spełniają najwyższe standardy jakościowe. Są trwałe, a równocześnie bardzo ekonomiczne ze względu na niskie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji.” – dodał.

Fabryka Leyland Trucks została otwarta w 1980 r. Jest ona centrum produkcyjnym popularnych ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF. Produkowane są w nim także modele DAF CF i XF z kierownicą po prawej stronie na wewnętrzny rynek brytyjski oraz na rynki zagraniczne w różnych częściach świata.

„Wyprodukowanie czterystatysięcznego pojazdu jest ważnym kamieniem milowym w historii spółki”, powiedział dyrektor zarządzający Leyland Trucks, Bryan Sitko. „Przede wszystkim wystawia to znakomite świadectwo prawie tysiącowi naszych pracowników, którzy dostarczają klientom najwyższej jakości ciężarówki.”

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!