Solaris Międzynarodowym Czempionem

4 grudnia 2015, 15:51

Na uroczystej gali wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, inicjatywy PwC i Pulsu Biznesu, w której nagradzane są polskie firmy odnoszące sukcesy na międzynarodowych rynkach. Laureatem nagrody głównej w kategorii „Eksporter” został Solaris Bus & Coach S.A.

Decyzją Kapituły, w 4. już edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, nagrody główne zostały przyznane firmom:

  • Solaris Bus & Coach S.A. w kategorii Eksporter – Polska Firma Prywatna;
  • Kruk S.A. w kategorii Inwestor – Polska Firma Prywatna;
  • Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. w kategorii Inwestor – Polska Spółka Skarbu Państwa;
  • Grupa Kapitałowa Grupa Azoty S.A. w kategorii Eksporter – Polska Spółka Skarbu Państwa.

Ponadto nagrody specjalne za promocję polskiej marki za granicą przyznano Grupie Maspex Wadowice oraz Krzysztofowi Domareckiemu, założycielowi i przewodniczącemu Rady Nadzorczej Grupy Selena FM S.A., w specjalnej kategorii Wizjoner Ekspansji Zagranicznej.

– „Czwarta edycja konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion udowodniła, że polskie firmy w coraz większym stopniu mogą konkurować z zagranicznymi podmiotami – już nie tylko ceną, ale również jakością oraz innowacyjnością produktów i usług. Tak budowana przewaga konkurencyjna jest niezwykle ważna w kontekście nieprzewidywalnych zawirowań na rynkach, takich jak choćby nałożenie rosyjskiego embarga na polską żywność. Wielu polskich eksporterów dzięki wysokiej jakości produktów potrafiło przekonać do nich inne, dotąd nie w pełni eksplorowane rynki. Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” dla wyróżnionych firm jest ważnym sygnałem docenienia ich działalności, którą cechuje przede wszystkim biznesowa odwaga, a dla pozostałych stanowi zachętę do międzynarodowej ekspansji oraz wychodzenia poza lokalną i bezpieczną strefę komfortu.” – powiedział Jacek Socha, wiceprezes zarządu PwC.

Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku, Solaris wytworzył ponad 13 000 autobusów, które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polski autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. W polskich fabrykach pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!