Centrum Szkoleniowo-Warsztatowe ZF otwarte

7 grudnia 2015, 13:58

Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia nowego Centrum Szkoleniowo-Warsztatowego spółki Q-Service Truck w Czosnowie. Jest to pierwszy serwis spółki, który otrzymał autoryzację firmy ZF.

Uroczyste otwarcie

Współpraca ZF i firmy Inter Cars (sieć Q-Service Truck jest częścią grupy Inter Cars) trwa już od ponad 20 lat. Historię tej znajomości prezentowała galeria zdjęć, wystawiona w nowo otwartym serwisie.

20151201_121740 (Kopiowanie)

W uroczystym otwarciu, które odbyło się 1 grudnia, uczestniczyli partnerzy biznesowi, współpracownicy, przedstawiciele grup filialnych Inter Cars oraz sieci warsztatowych. Na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele zarządu spółki ZF Services z Niemiec. Specjalnie na otwarcie Centrum przybył Thomas Bothe – szef ZF Services na rynek europejski (eng. Head of European Market at ZF Services) oraz Peter Rothenhoefer – dyrektor polskiego oddziału ZF.

Inter Cars SA reprezentowali Krzysztof Oleksowicz – założyciel Inter Cars, członek Zarządu – Krzysztof Soszyński, Wiceprezes oraz członkowie Zarządu: Wojciech Twaróg i Witold Kmieciak, pełniący funkcję Prezesa spółki Q-Service Truck. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele mediów branżowych.DSC_0037 (Kopiowanie)

Uroczystość poprowadził Adam Fąk, Manager Serwisu ZF Services Partner, który na początku zaprezentował kamienie milowe we wzajemnej współpracy spółki Q-Service Truck oraz ZF Friedrichshafen AG. Idea tej współpracy narodziła się w 2012 roku i po niespełna dwóch latach firmy podpisały umowę o świadczeniu usług w zakresie sprzedaży i serwisowania skrzyń biegów marki ZF Od tego momentu, spółka Q-Service Truck przeszła pełen cykl szkoleniowy w zakresie naprawy skrzyń biegów ZF, rozpatrywania gwarancji i reklamacji, poznania struktury organizacyjnej oraz przygotowania do przyszłych zleceń napraw. Pierwsza naprawa skrzyni ZF w serwisie Q-Service Truck odbyła się w kwietniu 2015 roku.

W Centrum Szkoleniowo – Warsztatowym zamontowana została najnowocześniejsza hamownia ZF Services Functional Test Bench CH-EG 110 Lite.

– „W XX wieku Inter Cars był firmą handlową, która myślała o tym, aby kupić części i je sprzedać. W XXI wieku myślimy o tym, aby sprzedawać części z kompetencjami do naprawy i z know – how. Przykład inwestycji jakim jest Centrum Szkoleniowo – Warsztatowe, doskonale wpisuje się w tę ideę. Nie same części, nie sam handel, ale szkolenia i kompetencje – to jest nasza przyszłość.” – zapewnił Krzysztof Oleksowicz.

Głos zabrał także Thomas Bothe, szef ZF Services na rynek europejski:

– „We wschodniej Europie funkcjonuje wiele firm, ale żadna z nich nie odniosła takiego sukcesu jak Inter Cars. Kiedy w 1997 roku po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w uroczystościach rocznicowych Inter Cars, nikt by nie uwierzył, że 25-lecie firmy będzie tak wielkim wydarzeniem na Stadionie PGE Narodowym razem z dziesiątkami tysięcy gości. To świadczy o wielkości i drodze jaką przebył nasz partner. Dziś Inter Cars należy do pierwszej piątki klientów ZF, a otwarcie nowego serwisu, to kolejny etap na drodze naszej współpracy. Jest to krok pokazujący, że w polityka Inter Cars to dużo więcej niż tylko sprzedaż, to również rozwój kompetencji wspierających klientów w różnych aspektach.” – powiedział Thomas Bothe.

– „W skład naszego Centrum wchodzą dwie grupy biznesowe: salon Isuzu i serwis pojazdów ciężarowych. Mieści się tu także Centrum Szkoleniowe Inter Cars. Mamy taką wizję, aby w Centrum Szkoleniowo – Warsztatowym odbywały się szkolenia nie tylko na modelach, ale także na bieżących naprawach. Chcemy, aby można tu było poznać różne, ciekawe naprawy. Będziemy proponowali naszym partnerom udział  przy tego typu naprawach. To będzie odróżniało nasze Centrum od innych.” – zapowiedział Witold Kmieciak.

DSC_0052 (Kopiowanie)

Zwieńczeniem części oficjalnej było symboliczne przecięcie wstęgi przez Thomasa Bothe, Krzysztofa Oleksowicza oraz Witolda Kmieciaka.

Ekspozycja i premiera

20151201_133059 (Kopiowanie)

Specjalnie na otwarcie serwisu przygotowana została ekspozycja skrzyń biegów produkcji firmy ZF. Można było obejrzeć przekroje popularnych przekładni takich jak: 6 HP, Ecolite, As Tronic. Niespodzianką była zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce skrzynia TraXon, nazywaną skrzynią biegów jutra.

TraXon to następca skrzyni As Tronic. Obie są produkowane równolegle, ale TraXon wdrażany jest w nowych modelach pojazdów ciężarowych. Takie skrzynie montowane są już w fabryce MAN w Niepołomicach. TraXon jest przekładnią modułową, którą można dowolnie konfigurować pod konkretny pojazd i potrzeby klientów. Atutem skrzyni jest to, że po wbudowaniu modułu hybrydowego, jest ona w stanie odzyskiwać energię, potrzebną do zasilenia innych komponentów pojazdu ciężarowego. Spółka Q- Service Truck jako jedyny partner w Polsce uczestniczy w projekcie TraXon. Oznacza to, że  już obecnie posiada części do naprawy skrzyni,  dzięki czemu jest wsparciem dla klientów serwisowych i producentów pojazdów.

Centrum Szkoleniowo – Warsztatowe świadczy usługi w zakresie napraw skrzyń biegów manualnych i zautomatyzowanych do większości pojazdów ciężarowych i autobusów poruszających się po polskich drogach, występujących w pojazdach takich marek jak MAN, DAF, IVECO, VOLVO TRUCKS, RENAULT TRUCKS, SCANIA i MERCEDES. Dodatkowo, serwis jest na etapie uzyskiwania autoryzacji takich marek jak Knorr Bremse, Wabco i Haldex.  Szacuje się, że około 60% pojazdów ciężarowych w Polsce jest wyposażone w skrzynie biegów firmy ZF.

Pierwsza taka hamownia

DSC_0064 (Kopiowanie)

Podczas inauguracji uruchomiono także wizytówkę serwisu – nowoczesną hamownię ZF Services Functional Test Bench CH-EG 110 Lite. Do testów przeznaczono skrzynię wyjętą z pojazdu MAN, który przejechał 700 000 km. Goście mogli obserwować jak wygląda proces testowania skrzyni po naprawie. Dzięki hamowni możliwe jest sprawdzenie każdego parametru pracy skrzyni w trakcie jej działania. Skrzynia automatycznie przełączała się na kolejne biegi. Po testach nastąpiło wydrukowanie protokołu naprawy, który następnie przekazywany jest klientowi.

Uruchomienie Autoryzowanego Serwisu ZF, który specjalizuje się w naprawie skrzyń biegów ma duże znaczenie dla całego rynku ciężarowego. Według najnowszych danych, skrzynie zautomatyzowane będą w ciągu najbliższych 5 lat dominującymi w pojazdach ciężarowych. Do ich naprawy wymagana jest unikatowa wiedza i nowoczesny sprzęt. Oba te atuty posiada już Centrum Szkoleniowo-Warsztatowe w Czosnowie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!