40 Solarisów w Łodzi

, 7 grudnia 2015, 14:08

Po niecałych pięciu miesiącach od podpisania umowy, do dwóch Zajezdni Autobusowych MPK‑Łódź dotarło 40 autobusów dostarczonych przez konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. Autobusy zasilą flotę miejskiego przewoźnika na okres 10 lat, łącznie z pakietem serwisowym. Wartość kontraktu to blisko 95 milionów złotych.

Do Łodzi trafiło 20 niskopodłogowych autobusów miejskich w wersji dwunastometrowej oraz 20 autobusów przegubowych o długości osiemnastu metrów. Solarisy Urbino są tym razem wyposażone w ekologiczne silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Ponadto pojazdy posiadają rozbudowany system monitoringu. Kamery rejestrują obraz zarówno wewnątrz autobusu, jak i przed nim. Dla pasażerów i kierowców zamontowano klimatyzację całej przestrzeni pojazdu.

solaris

– „Dostawa 40 nowych Solarisów to kolejny, konsekwentny krok w kierunku zapewnienia naszym pasażerom najwyższego standardu i komfortu podróży. Cieszymy się, że produkowane w Polsce autobusy pomogą nam utrwalić tę tendencję dzięki nowoczesnym rozwiązaniom znanym z innych, europejskich miast” – powiedział Zbigniew Papierski, Prezes Zarządu MPK-Łódź. „Pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, elektroniczny system informacji pasażerskiej, system łączności radiowej, monitoring, biletomat mobilny oraz system informacji pasażerskiej dla niewidomych i inne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych” – wyliczał Papierski.

Podpisana umowa zakłada nie tylko wynajem Solarisów Urbino na okres 10 lat, ale także pełen pakiet serwisowy i utrzymania autobusów. W praktyce oznacza to, że przewoźnik płaci za gotowość techniczną floty.

– „Inwestycje w innowacyjny i komfortowy tabor są dowodem dynamicznego rozwoju transportu publicznego, który jest jednym z głównych wyznaczników wysokiego standardu życia w mieście. Decyzja o wynajmie czterdziestu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że Zarząd MPK – Łódź konsekwentnie realizuje działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w Łodzi z korzyścią przede wszystkim dla mieszkańców” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris.

Liczba Urbino sprzedanych do łódzkiego MPK wzrosła łącznie do 154 pojazdów. Pierwszych pięć autobusów z Bolechowa trafiło do przewoźnika już w 2000 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!