Światowy finał konkursu Scania Top Team 2015

, 7 grudnia 2015, 14:55

Najlepszym serwisem Scania na świecie został warsztat z Nowej Zelandii. W finale zwycięzcy pokonali czołowe zespoły
reprezentujące Australię, Brazylię i Wielką Brytanię.

Scania New ZelandNowozelandczycy nie kryli radości, gdy ich drużyna Christchurch Shakers zwyciężyła w światowym finale Scania Top Team 2015. Wcześniej odbyli zacięty pojedynek z Keltruck Nottingham z Wielkiej Brytanii.

Światowy finał rozpoczął się częścią teoretyczną. Drużyny musiały odpowiedzieć na sześć pytań obejmujących szeroki zakres wiedzy: od uchylania kabiny do gaszenia płonącego etanolu. Po intensywnej burzy mózgów w grze zostały Christchurch Shakers i Keltruck Nottingham w towarzystwie brazylijskiego zespołu BTEC oraz australijskiego Wizards of Aus.

Druga konkurencja polegała na odnalezieniu odpowiednich części zamiennych za pomocą systemu Scania Multi, a potem prawidłowym ich użyciu według życzenia klienta. Emocje sięgnęły zenitu. Kibice zaciskali kciuki, żadna z drużyn nie odpuszczała. Niestety, jedna musiała odpaść. Rywalizację z żalem opuściła Australia.

Trzecia konkurencja dotyczyła codziennej obsługi legendarnego silnika Scania V8. Należało wykonać wszystkie niezbędne czynności w jak najkrótszym czasie, używając we właściwy sposób kluczy dynamometrycznych. Tym razem najlepsi okazali się Brytyjczycy. Brazylia miała 30 sekund straty do Nowej Zelandii i została wyeliminowana.

Ścisły finał polegał na przedstawieniu teoretycznego rozwiązania zadanego problemu i udowodnieniu, że wybrana metoda zadziała w praktyce, w ciężarówce. Christchurch Shakers okazali się bezkonkurencyjni i zapewnili sobie tym sposobem najwyższe miejsce na podium w światowym finale Scania Top Team 2015.

Najlepsze zespoły Scania Top Team 2015:
1. miejsce, Christchurch Shakers, Nowa Zelandia
2. miejsce, Keltruck Nottingham, Wielka Brytania
3. miejsce, BTEC, Brazylia
4. miejsce, Wizards of Aus, Australia

 

Ogólnoświatowy konkurs Scania Top Team akcentuje znaczenie pracy mechanika i specjalistów od części zamiennych w zapewnieniu dyspozycyjności pojazdów i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Historia konkursu Top Team sięga końca lat 80-tych ubiegłego wieku. Po raz pierwszy został zorganizowany w Szwecji w 1989 roku. Od tego czasu Top Team urósł do rangi wydarzenia międzynarodowego. Organizowany jest wśród zespołów globalnej sieci serwisowej Scania i stanowi ważny element szkoleń pracowników. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zespołu specjalistów. W edycji konkursu 2014/2015 wzięło udział 8 000 mechaników z 62 krajów na całym świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!