ContiTread – nowa linia do bieżnikowania na zimno

14 grudnia 2015, 13:06

Continental rozszerza swoją ofertę bieżników o pasy bieżników do opon autobusowych Conti CityPlus HA3 i Conti Urban HA3 M+S.

Continental opony bieznikowaneNowe wzory bieżnika dostępne są także w oponach autobusowych i do pojazdów eksploatowanych na placu budowy. W tym specjalna opona HDC1 (M) z płytszym wzorem bieżnika oraz bieżnikowana HTL 1 Eco Plus do naczep, teraz dostępna także w rozmiarze 445/45 R 19.5.

Continental debiutuje na rynku z 3. generacją linii bieżników stosowanych w procesie bieżnikowania na zimno w postaci dwóch nowych opon: Conti CityPlus HA3 i Conti Urban HA3, które zostały zaprojektowane specjalnie do użytku w transporcie pasażerskim. Bieżnik Conti CityPlus HA3 posiada charakterystyczne, podłużne rowki zapewniające doskonałe prowadzenie i przyczepność na mokrej nawierzchni w ruchu dalekobieżnym. Dzięki nowej konstrukcji bieżnika z trójwymiarowymi lamelami o pełnej głębokości, opona cechuje się zwiększoną przyczepnością oraz skutecznością hamowania przez cały okres eksploatacji opony.

Do swojej gamy opon bieżnikowanych na zimno do autobusów miejskich, Continental dołącza bieżnik Conti Urban HA3 z oznaczeniem M+S (błoto i śnieg). Nawet podczas wyjątkowo intensywnego deszczu nowa mieszanka bieżnika Conti Urban HA3 i jego specjalna, opracowana z myślą o jeździe miejskiej, konstrukcja z głębokimi lamelami łączą optymalne prowadzenie z wyjątkowo niskim poziomem hałasu i wysokim komfortem jazdy.

Bieżnik HDC1, dzięki trwałości i wytrzymałości w warunkach ruchu na placach budowy, jest teraz także dostępny w wariancie (M). Nowy typ bieżnika jest nieco płytszy, niż w jej siostrzanym modelu, stanowiąc tym samym korzystniejszą cenowo alternatywę do efektywnego wykorzystania w ruchu na placach budowy, gdzie oczekiwania wobec bieżnika budowlanego są nieco inne, niż w standardowych zastosowaniach budowlanych.

W segmencie transportu towarowego bardzo popularny wzór bieżnika HTL1 Eco Plus jest obecnie dostępny także w oponach do naczep w rozmiarze 445/45 R 19.5. Jest to odpowiedź Continental na rosnący popyt na opony do transportu towarów objętościowych – w segmencie tym firma oferuje obecnie swoje trwałe bieżniki ContiTread przeznaczone do bieżnikowania na zimno.

Continental oferuje również bieżniki do opon zimowych przeznaczone do bieżnikowania na zimno. Do opon zimowych bieżnikowanych na zimno Continental oferuje profil HDW2 Scandinavia z oznaczeniem M+S, dostępny w bardzo popularnych rozmiarach ogumienia 315/80 R 22.5, 315/70 R 22.5 i 295/80 R 22.5. Gama opon zimowych ContiTread została uzupełniona profilem zimowym HTW 2 SCANDINAVIA przeznaczonym do naczep i przyczep w rozmiarach 385/65 R 22.5 oraz 385/55 R 22.5.

Wszystkie modele ContiTread oparte są na tych samych wzorach bieżnika, mieszankach i technologiach wykorzystywanych w nowych oponach Continental i charakteryzują się dość zbliżonymi parametrami do opon nowych, jednocześnie pozwalając na oszczędność kosztów i zasobów. Wszystkie bieżniki ContiTread są zoptymalizowane pod kątem stosowania na karkasach Continental, ale można je stosować z bardzo dobrym skutkiem także na karkasach innych renomowanych producentów.

ContiTread jest częścią koncepcji modułowej ContiLifeCycle, w ramach której koncern świadczy usługi  w całym okresie eksploatacji ogumienia, począwszy od zakupu nowej opony, poprzez opcjonalne pogłębianie bieżnika, proces gospodarowania karkasami, aż do bieżnikowania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!