Christian Levin na czele sprzedaży i marketingu Scania AB

15 grudnia 2015, 16:32

Od 1 stycznia 2016 roku na stanowisku Head of Sales and Marketing Scania AB zasiądzie Christian Levin. Jest on członkiem rady nadzorczej Scania od 2010 roku i ma wieloletnie doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach Scania.

Christian Levin urodził się w 1967 roku. Pracę w firmie Scania rozpoczął w 1994 roku po uzyskaniu tytułu magistra na wydziale mechaniki i inżynierii Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie oraz ukończeniu studiów MBA w dziedzinie Ekonomii i Biznesu na Uniwersytecie Sztokholmskim. Od 1996 roku pełnił wiele funkcji menadżerskich w organizacji Scania włączając stanowisko dyrektora zarządzającego w Scania Szwajcaria oraz Scania Włochy. W roku 2010 objął stanowisko Executive Vice President, Commercial Operations i był odpowiedzialny za globalne aktywności operacyjne w obszarze sprzedaży i serwisu.

Christian Levin
Christian Levin

„Czekam na nowe zadania. Naszą strategią jest dostarczanie rozwiązań – produktów i usług – które przynoszą naszym klientom i firmie Scania zysk. Nasz sukces wynika z profesjonalnej organizacji sprzedaży i usług które dostarczamy. Właściwych pojazdów, właściwego serwisu dla każdego klienta bez względu na to, jak unikalne są jego potrzeby, jak różnorodny jest to segment i zastosowanie” – mówi Levin.

Christian Levin będzie odpowiedzialny w Scania za sprzedaż pojazdów ciężarowych i autobusów jak również silników morskich i przemysłowych oraz części zamiennych. Będzie również odpowiedzialny za rozwój usług opartych o najnowocześniejsze rozwiązania mające na celu zwiększenie wydajności transportu a tym samym zysków klienta.

Christian Levin zastąpi Henrika Henrikssona, który od 1 stycznia 2016 obejmie stanowisko nowego prezesa i dyrektora generalnego Scania AB.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!