25 nowych autobusów Scanii dla Jastrzębia-Zdroju

18 grudnia 2015, 11:41

Wkrótce na ulicach Jastrzębia-Zdroju pojawi się 25 autobusów miejskich Scania Citywide LF Euro 6, zamówionych przez firmę Warbus Sp. z o.o. Zamówione pojazdy to 12-metrowe jednostki zasilane olejem napędowym z silnikami opracowanymi wspólnie z firmą Cummins, o pojemności 6,7 litra i mocy 280 KM, spełniające normę Euro 6. Dostarczenie autobusów planowane jest na marzec 2016 roku.

Zaletą pojazdów jest również trwała konstrukcja z wykorzystaniem aluminium i tworzyw sztucznych. Kolejne elementy wyposażenia to skrzynie biegów ZF EcoLife oraz mosty portalowe ZF z przełożeniem 6,20:1. Wszystkie autobusy będą również wyposażone w System Monitorowania Floty – Scania FMS, monitorujący on-line (przez GPS) pracę kierowcy oraz wszystkie zamontowane w pojeździe podzespoły. Autobusy posiadają nowoczesne i wygodne siedzenia Ster New City.

– „Firma Warbus wybrała Scania jako wiodącą markę premium. Sprawdzone, lekkie, ekologiczne autobusy Euro 6 zostaną wyposażone w bardzo przestronne, jasne, estetyczne wnętrze. Zamówione autobusy są również wyposażone w klimatyzacją, tak aby nasi pasażerowie podróżowali w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Ponadto Scania posiada bardzo dobrą sieć serwisową, która pozwala na profesjonalną obsługę, szybkie dostawy części zamiennych oraz potrafi usunąć ewentualne nieprzewidziane usterki w ciągu 48 godzin” – powiedział Paweł Szymonik, Dyrektor Generalny Warbus Sp. z o.o.

Oprócz dostawy zamówionych 25 autobusów Citywide LF Euro 6 Scania, w ramach umowy, zapewni firmie Warbus między innymi szkolenia dla kierowców i pracowników zaplecza technicznego, a dodatkowo zostanie udzielona Autoryzacja Wewnętrzna na obsługę i naprawy gwarancyjne dla całej partii pojazdów.

– „25 autobusów Scania Citywide LF do Jastrzębia to kolejne zamówienie po zrealizowanym w bieżącym roku kontrakcie na dostawę 18 autobusów do MZK Słupsk. Cieszymy się, że kolejny klient, jakim jest firma Warbus Sp. z o.o., wybrał Scania, jako markę premium, docenił nasze zalety i nasze silne zaangażowanie w ochronę środowiska oraz najwyższą jakość” – mówi Artur Wojtowicz, Kierownik Regionalny w Dziale Autobusów Scania Polska S.A.

Firma Warbus Sp. z o.o. powstała w 2000 roku. Wykonuje przewozy autobusowe na zlecenie firm, instytucji oraz osób fizycznych. Firma wyspecjalizowała się w przewozach opartych na lokalnym transporcie zbiorowym, którego zamawiającym są miasta i gminy. Warbus wykonuje przewozy między innymi w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Elblągu, Nowej Soli.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!