Ponad sto Solarisów dla Izraela

21 grudnia 2015, 13:00

Od 2012 roku Solaris dostarczył na izraelski rynek blisko 200 autobusów. Firma zdobyła niedawno zamówienia na łącznie 110 pojazdów, które trafią do Tel Awiwu i Nazaretu. Realizacja wszystkich trzech kontraktów, obejmujących dostawy łącznie 110 autobusów, przypadnie na okres od marca do maja 2016 roku.

Pierwszy z kontraktów dotyczy dostawy 60 sztuk miejskich Solarisów Urbino 12 dla przewoźnika DAN z Tel Awiwu. Jest to jeden z największych operatorów autobusowych w tym kraju. Będzie to debiut pojazdów polskiego producenta na ulicach jednej z największych metropolii Izraela.

Druga umowa opiewa na 30 sztuk 12-metrowych autobusów Urbino, które trafią do firmy Egged. Pojazdy będą obsługiwać głównie linie miejskie w Tel Awiwie, chociaż nie wykluczone, iż część z nich będzie można zobaczyć również na ulicach Jerozolimy.

Trzecie zamówienie opiewa na 20 autobusów – dziesięć międzymiastowych InterUrbino oraz dziesięć miejskich Urbino 12. Trafią one do firmy Afifi Group z Nazaretu.

– „Izrael staje się dla nas w ostatnich latach jednym z bardziej znaczących rynków eksportowych. To również zasługa naszego lokalnego partnera i dystrybutora – firmy UBSI. Nie wykluczamy też intensyfikacji naszej współpracy z firmami z Izraela w najbliższej przyszłości” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za sprawy badań i rozwoju w firmie Solaris.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!