Aplikacja która pomaga zarządzać flotą

11 stycznia 2016, 13:21

Właściciele firm transportowych, zawodowi kierowcy, czy też prywatni użytkownicy samochodów – zastanawiają się, w jaki sposób zmniejszyć koszty eksploatacji i paliwa w swoich pojazdach. Tym razem, z pomocą może im przyjść nowoczesna technologia. Wrocławska firma Logintrans, operator systemu giełdy transportowej Trans.eu, wprowadza na rynek TransEconomic – łatwe w montażu urządzenie, pozwalające na optymalizację jazdy kierowcy.

Aby sprawdzić, jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z TransEconomic, należy najpierw podłączyć urządzenie do komputera pokładowego swojego samochodu. Instalacja urządzenia TransEconomic do portu OBD2 zajmuje mniej niż 2 minuty i można ją wykonać samodzielnie, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Moduł TransEconomic wyposażony jest w: czujniki ruchu, akcelerometr, modem GSM i GPS oraz kartę SIM – a wszystko to połączone z aplikacją mobilną (dla kierowców) i portalem online (dla managerów flot i właścicieli firm transportowych).

Jakie dane są agregowane i przetwarzane przez TransEconomic?
Urządzenie zbiera i przesyła do systemu informacje o pojeździe i zachowaniach kierowcy w czasie rzeczywistym, w tym m.in. o:

  • gwałtownym hamowaniu,
  • gwałtownym przyspieszeniu,
  • niebezpiecznym pokonywaniu ostrych zakrętów (np. zbyt szybkim),
  • przekroczeniu prędkości,
  • przekroczeniu obrotów,
  • zużyciu paliwa,
  • błędach diagnostycznych silnika i stanie podzespołów,
  • jeździe bez odpoczynku,
  • wypadkach i kolizjach.

Korzyści TransEconomic w praktyce
Systematyczne korzystanie z urządzenia TransEconomic przekłada się na bezpieczeństwo kierowców i spore oszczędności dla firmy.
TransEconomic precyzyjnie wykrywa, zapisuje i ocenia zdarzenia, które wpływają na zwiększenie zużycia paliwa i obniżenie bezpieczeństwa np. gwałtowne przyspieszenia i hamowania, ostre zakręty, przekroczenia obrotów i prędkości oraz bieg jałowy.

“Zgodnie z naszymi obliczeniami, zmiana stylu jazdy w której pomaga to urządzenie, pozwala na oszczędności finansowe rzędu nawet 500 zł miesięcznie i zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10l litów dziennie na jednym pojeździe.- tłumaczy Ewa Protasewicz, TransEconomic Project Manager – Co więcej, przeprowadzone testy wskazują również na spadek liczby wypadków i stłuczek aż o 40%.”

Nie bez znaczenia jest też możliwość określenia dokładnej lokalizacji pojazdów w Polsce i całej Europie bez dodatkowych kosztów oraz monitoring stanu technicznego pojazdu dzięki połączeniu z komputerem pokładowym. Producent nie zapomniał też o elemencie grywalizacyjno-rozrywkowym – dzięki wskaźnikowi Economic Index, kierowcy są w stanie w łatwy sposób porównać się z kolegami z pracy.

Panel administracyjny dla managera floty i aplikacja dla kierowców

asi
Instalacja urządzenia jest zalecana przede wszystkim właścicielom małych i średnich firm transportowych i managerom ich flot samochodowych oraz kierowcom pojazdów do 3,5T. Panel administratora pozwala śledzić rankingi, statystyki, pozycje, trasy, niebezpieczne zdarzenia, czyli wszystkie informacje niezbędne do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami. Poza tym, wizualizuje trasy (w czasie rzeczywistym można śledzić zdarzenia na drodze i statystyki jazdy) i automatyzuje pracę (dzięki intuicyjnemu panelowi w mgnieniu oka można przygotować raporty z dowolnymi danymi i wyeksportować je do Excela).

Z kolei przeznaczona dla kierowców aplikacja TransEconomic.App, niczym osobisty instruktor jazdy na bieżąco pozwala identyfikować i eliminować błędy popełniane podczas jazdy. Aplikacja na bieżąco informuje kierowcę o jego pozycji w aktualnym rankingu kierowców, punktach, które zdobył jeżdżąc bezpiecznie i ekonomicznie.

Ceny i dostępność
Urządzenie TransEconomic jest dostępne w regularnej sprzedaży od 11 stycznia 2016. Jednorazowy koszt urządzenia wynosi zaledwie 499 zł netto (warto w tym miejscu zaznaczyć, że to najtańsze tego typu urządzenie dostępne na rynku), do tego należy doliczyć 39 zł miesięcznego abonamentu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!