Caddy Samochodem Dostawczym 2015 roku w Polsce

11 stycznia 2016, 15:56

Pod koniec minionego roku 5 najpopularniejszych małych samochodów dostawczych zostało ocenionych przez zespół jurorów, składający się z dziennikarzy z branżowych mediów. Na podstawie jazd próbnych i specjalistycznych pomiarów odbywających się w identycznych warunkach wybrano najlepszy samochód dostawczy, który w minionym roku debiutował na polskim rynku – okazał się nim Volkswagen Caddy.

Zgodnie z zasadami tej rywalizacji zwycięzca jest wybierany spośród samochodów jednej klasy. Łączna ocena pojazdu obejmowała takie cechy auta, jak kabina, przedział bagażowy, silnik i układ przeniesienia napędu, właściwości jezdne oraz codzienna funkcjonalność i bezpieczeństwo. W każdej z tych kategorii samochód mógł uzyskać maksymalnie 10 punktów. Sumę punktów pomniejszono o współczynnik, który uwzględniał średnie zużycie paliwa podczas jazd testowych.

Zwycięzcą testu okazał się nowy Volkswagen Caddy 1,6 TDI, który zdobył łącznie 43,7 pkt i pokonał Citroena Berlingo, Fiata Doblo, Renault Kangoo oraz Dacię Dokker. Jurorzy najwyżej ocenili w Caddy kabinę, układ napędowy, właściwości jezdne i funkcjonalność.

Nowy Volkswagen Caddy to już czwarta generacja dostawczego Volkswagena, który produkowany jest w Poznaniu. Model ten zalicza się do najpopularniejszych małych aut użytkowych na świecie. Do tej pory sprzedaż Caddy osiągnęła ponad 11 milionów sztuk. W najnowszej wersji auto debiutowało na rynku w połowie 2015 roku. W Polsce Caddy jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W minionym roku zarejestrowano 2.951 Volkswagenów Caddy, co dało wynik o 2% lepszy w porównaniu z liczbą rejestracji w roku 2014.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!