300 międzymiastowych Solarisów pojedzie do Włoch

15 stycznia 2016, 13:44

Solaris Bus & Coach S.A. dostarczy 300 egzemplarzy InterUrbino do firmy Cotral, przedsiębiorstwa transportu publicznego z siedzibą w Rzymie. Umowa ramowa o wartości blisko 110 milionów euro zakłada, że polski producent przekaże łącznie 300 pojazdów w ciągu najbliższych czterech lat. Jeszcze w tym roku Solaris zrealizuje pierwszą część zamówienia, która będzie dotyczyć najprawdopodobniej 122 autobusów. Umowa obejmuje także 10-letnie serwisowanie pojazdów.

12-metrowe InterUrbino będą obsługiwały linie regionalne obszaru administracyjnego regionu Lacjum. Międzymiastowe Solarisy będą napędzane silnikami DAF MX-11 o mocy 240 kW euro 6. Autobusy zostaną wyposażone w składający się z 5 kamer nowoczesny system monitoringu, który zapewni obserwację wnętrza, drugich drzwi, a także obszaru za pojazdem. Ponadto InterUrbino będą posiadały system liczenia pasażerów oraz system zapowiedzi głosowej.

Łącznie 49 pasażerów będzie mogło podróżować na wygodnych fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami. Komfortowe warunki zapewni wydajna klimatyzacja. Większe bagaże będą przewożone w lukach o objętości 5,2 m3, które zamontowano pod podłogą pojazdu, podręczne przedmioty podróżujący będą mogli umieścić na półkach nad siedzeniami.

Kontrakt z firmą Cotral to kolejne zamówienie na ten model pojazdu płynące z rynku włoskiego, ale pierwsze na tak dużą skalę. Dotychczas polski producent dostarczył 60 sztuk autobusów międzymiastowych InterUrbino na włoski rynek. Po tamtejszych drogach jeździ już w sumie ponad 500 pojazdów polskiego producenta.

To również jedno z największych zamówień w 20-letniej historii firmy z podpoznańskiego Bolechowa. Plasuje się ono na drugim miejscu – tuż za zrealizowaną w 2009 roku dostawą na 320 autobusów do Aten, wyprzedzając tym samym inne ogromne kontrakty Solarisa, takie jak wyprodukowanie 260 Urbino dla Berlina czy 225 autobusów miejskich dla Dubaju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!