IVECO triumfuje w Rajdzie Dakar 2016

18 stycznia 2016, 12:22

Holenderski kierowca Gerard de Rooy prowadzący IVECO Powerstar zwyciężył w jednej z najtrudniejszych edycji wyścigu Dakar. Trzy ciężarówki IVECO znalazły się w najlepszej piątce wyścigów.

IVECO - Rajd DAKAR 2016IVECO zdobyło najwyższe miejsca podium wyścigu Dakar 2016. Gerard De Rooy, lider zespołu PETRONAS De Rooy IVECO, zwyciężył w tegorocznej edycji najtrudniejszego rajdu świata. Jego wyniki osiągnięte w trakcie trzynastu etapów wyścigu udowodniły wyjątkowe umiejętności kierowcy w zakresie prowadzenia i nawigacji pojazdu, a także potwierdziły niezawodność ciężarówki IVECO Powerstar.

– „Pojazdy IVECO zwyciężyły w tegorocznej edycji Dakaru i osiągnęły tym samym doniosły sukces oraz zyskały uznanie po raz kolejny — po zdobyciu tytułów „Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2016” przez Eurocargo oraz „Międzynarodowego Autokaru Roku 2016” przez Magelysa. IVECO potwierdza doskonałą jakość i niezawodność swoich pojazdów na trasach rajdu Dakar, co pozwala naszym wybitnym kierowcom na osiąganie najlepszych wyników w tym wyścigu. Chciałbym podziękować Gerardowi De Rooy, Federico Villagrze, Antonowi Van Genugten, Pepowi Vila oraz Alesowi Lopraisowi, a także ich wyjątkowym zespołom za okazaną determinację i ambicję”. – powiedział Pierre Lahutte, Prezydent Marki IVECO.

IVECO - Rajd DAKARTo drugie zwycięstwo De Rooya w kategorii ciężarówek w rajdzie Dakar. Pod koniec rywalizacji Holender zadedykował zwycięstwo swojemu nawigatorowi, Belgowi Jurgenowi Damenowi, który w ubiegłym roku zmarł wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Drugie miejsce w wyścigu zajął Rosjanin Airat Mardiejew, prowadzący Kamaza. Na trzecim miejscu podium stanął Federico Villagra, kierowca o przydomku „El Coyote” – objawienie tej edycji Dakaru. Ton Van Genugten w Trakkerze ukończył rywalizację na piątej pozycji. On również jest objawieniem tegorocznej edycji, ponieważ przez wszystkie etapy wyścigu był wśród pięciu najwyżej klasyfikowanych zespołów. Hiszpan Pep Vila za kierownicą kolejnego IVECO Trakkera zajął miejsce dziesiąte. Ten doświadczony kierowca do samego końca walczył o miejsce w najlepszej dziesiątce.

IVECO - DAKAR 2016

Rajd Dakar był dla IVECO także świetną okazją do podkreślenia jakości silników firmy. Napędy IVECO Cursor 13 produkowane są we Francji, w Bourbon Lancy, a do Dakaru zostały przygotowane specjalnie przez firmę FPT Industrial w jej centrum badawczo-rozwojowym w szwajcarskim Arbon. Dakar 2016 zorganizowano na 9000 km tras w Ameryce Południowej, które były idealnym poligonem do pokazania wszechstronności oraz mocy ciężarówek.