Nietrzeźwi Łotysz i Rosjanin na polskich drogach

1 lutego 2016, 14:50

Pod koniec stycznia funkcjonariusze ITD zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców ze Wschodu – Łotysza i Rosjanina. Ten drugi został zatrzymany z alkoholem w wydychanym powietrzu podczas przewozu materiałów niebezpiecznych.

lot

Inspektorzy z Katowic zatrzymali Łotysza przewożącego towar z Włoch do Rosji. Od razu po wejściu do kabiny kierowcy inspektorzy poczuli silną woń alkoholu. Kierowcę natychmiast przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był on nietrzeźwy – badanie wykazało 0,28 mg/l. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Łotysz twierdził, że wypił dwa duże piwa. Dane z tachografu pokazały, że 12 minut przed kontrolą rozpoczął on dzienny okres prowadzenia, po zakończeniu odpoczynku dziennego. Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Policjanci ponownie przebadali kierowcę na zawartość alkoholu i ustalili, że wynosi ona 0,27 mg/l.

Ze względu na to, że kierowca popełnił przestępstwo, przekazano go policjantom z Wodzisławia Śląskiego, a pojazd za pomocą holownika usunięto na parking strzeżony. Za swój czyn, kierowca stanie przed Sądem.

rus

Rosjanina przewożącego materiały niebezpieczne Inspektorzy z Białegostoku zatrzymali na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Suchowola. Przewoził on materiał niebezpieczny klasy 9 UN 3077 na trasie z Rosji do Słowenii.

W trakcie kontroli kierowcę poddano badaniu trzeźwości. W czasie pierwszego pomiaru na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzono 0,18 mg/l. Drugi pomiar wykazał 0,16 mg/l. Stanowi to 0,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!