Jest nowy właściciel Autosana

3 lutego 2016, 13:27

Polski producent autobusów z Sanoka znalazł nowego właściciela. Jest nim Polska Grupa Zbrojeniowa, która zadeklarowała kontynuację zarówno produkcji autobusów, jak i na potrzeby wojska. Zadowolenia z tego faktu nie kryli związkowcy i załoga.

Jak donosi portal www.isanok.pl, chociaż termin składania ofert na zakup legendarnej fabryki autobusów z Sanoka minął 29 stycznia, to wiadomo było tylko tyle, że do syndyka wpłynęła jedna oferta, jednak nie ujawniano jej szczegółów. W kuluarach mówiło się, że PGZ jest zainteresowane przejęciem Autosanu, na co bardzo liczyli związkowcy i załoga.

W środę rano syndyk zorganizował spotkanie ze związkowcami, na którym poinformował ich o przyjęciu oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Według relacji przewodniczącej zakładowej Solidarności, syndyk powiedział, że oferta jest zasługą starań obecnego rządu. Dziękował też politykom i samorządowcom, którzy zaangażowali się w ratowanie Autosanu.

Transakcja ma być sfinalizowana do końca marca. Warunkiem sprzedaży Autosanu było kupno fabryki w całości za nie mniej niż 19 milionów złotych, przejęcie załogi i kontynuowanie produkcji. Do końca marca fabryką kierował będzie syndyk.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!