Operator logistyczny otwiera agencję celną

11 lutego 2016, 14:19

Dachser otworzył własną agencję celną, która świadczy kompleksowe usługi odpraw towarów przywożonych do Polski i wywożonych z naszego kraju przez tego operatora. Oferta obejmuje odprawy celne w procedurze uproszczonej, procedury tranzytu i odprawy przy wykorzystaniu technologii informatycznych.

Dachser– Dzięki własnej agencji celnej możemy oferować klientom wysokiej jakości obsługę celną bez konieczności wizyty w urzędzie celnym, co dla firm rozproszonych na terenie całego kraju często wiąże się również z wyjazdami. Ma to szczególne znaczenie dla klientów oddziału Dachser Air&Sea Logistics, gdzie ważny jest czas dostawy liczony od nadania przesyłki do dostarczenia na lotnisko. Jednak z szybszych i bardziej efektywnych procedur skorzystają wszyscy nasi klienci. Na przykład dzięki posiadaniu scentralizowanych pozwoleń celnych możemy odprawić przesyłkę drobnicową na każdym etapie transportu między naszymi oddziałami – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce.

Agencja celna Dachser zajmuje się odprawą eksportową i importową towarów, również w procedurze uproszczonej, pozwalającej na ograniczenie formalności. Obecnie obejmuje ona towary eksportowane, w przyszłości jednak Dachser będzie obsługiwał w tym trybie także towary przywożone do Polski. Klienci Dachser będą mogli korzystać w związku z tym z ułatwień importowych, m.in. odraczania płatności podatku VAT od przywożonych do Polski towarów dzięki możliwości rozliczania go w deklaracjach podatkowych, nie zaś w momencie odprawy.

W ramach procedur uproszczonych w eksporcie odprawy celne realizowane są w placówkach Dachser w Strykowie, Warszawie, Wrocławiu, Sosnowcu i Poznaniu.

Wykorzystując nowe informatyczne systemy celne, Dachser dokonuje także odpraw poza miejscem siedziby agencji celnej, we wszystkich terminalach morskich i lotniczych w Polsce. Firma posiada również magazyny czasowego składowania w oddziałach w Strykowie, Warszawie i Poznaniu, kolejne będą sukcesywnie uruchamiane.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!