Daimler zwalnia w Stanach

16 lutego 2016, 14:41

Daimler Trucks powiedział we wtorek, że zamierza redukować zatrudnienie przy produkcji swoich ciężarówek. Koncern zamierza zmniejszyć zatrudnienie o 1.250 miejsc pracy w Ameryce Północnej w odpowiedzi na mniejsze zapotrzebowanie na rynku.

W fabryce Daimlera w Cleveland w stanie Północna Karolina zostanie zredukowane 550 pozycji, powiedział rzecznik Daimler. Kolejnych 700 miejsc pracy zostanie zredukowanych w Mount Holly w Karolinie Północnej.

“Widzimy spadek popytu o około 10 procent dla samochodów ciężarowych w Ameryce Północnej w tym roku. Jest to reakcja na obniżenie popytu” powiedziała rzecznik. Cięcia zatrudnienia zostaną rozpoczęte z dniem 16 kwietnia.

Na początku tego miesiąca, Daimler Trucks szef Wolfgang Bernhard powiedział, że potrzeba dalszych redukcji zatrudnienia z powodu spadku popytu na samochody.

Ekonomia to umiejętność analizy danych makro i mikroekonomicznych, a te ostatnimi czasy nie należą do najlepszych. Co prawda nadpodaż ropy wpływa korzystnie na cenę dla konsumentów i branżę transportową, to jednak coraz więcej danych wskazuje na spowolnienie gospodarcze. Wobec niepewnej przyszłości, warto brać pod uwagę wszystkie scenariusze.ruki2

DTG

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!