Co na SACHS Roadshow 2016?

22 lutego 2016, 15:53

Rusza czwarta edycja akcji Sachs Roadshow. W ciągu kilku dni eksperci ZF Services przekażą specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności ponad 800 pracownikom branży warsztatowej – także z serwisów ciężarowych. Nie zabraknie też wyścigowych emocji za kierownicami Porsche.

Sachs Roadshow 2016 to akcja szkoleniowa skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w części firmy ZF. Tegoroczne edycja odbędzie się w połowie czerwca, w dniach: 7-10 oraz 14-17, na torze Jastrząb w Szydłowcu koło Radomia.

O czym na szkoleniach?

zf2ZF Services skupi się na tematyce sprzęgieł dwutarczowych, ich typach i regulacji w pojazdach użytkowych. Uczestnicy szkoleń będą mogli dowiedzieć się, jak regulować sprzęgła, a następnie utrwalić swoją wiedzę w części praktycznej szkolenia.

Do szkolenia zostaną wykorzystane trzy sprzęgła dwutarczowe oraz sprzęgła typu X-Tend z systemem samoregulacji.

Specjaliści ZF pokażą też stanowisko do badania bicia bocznego tarczy sprzęgłowej sprzęgła. Zaprezentują na nim, jak szybko zdiagnozować sprzęgło przed montażem.

Ponadto, uczestnicy szkolenia będą mogli przekonać się, jak ułatwia pracę specjalny uchwyt, który umożliwia jednej osobie montaż sprzęgła o średnicy 430 mm.

Szkolenia osobowe będą w tym roku poświęcone diagnostyce dwumasowych kół zamachowych oraz środowisku ich pracy. By część praktyczna była bardziej owocna, przygotowany będzie popularny Volkswagen Passat, w którym imitowane będą wybrane usterki układu przeniesienia napędu.

Koncept ZF Services [pro]Tech

W trakcie całodniowych spotkań Sachs Roadshow 2016 zaprezentowany zostanie również nowy koncept warsztatów partnerskich ZF Services [pro]Tech, które pojawią się w Polsce w czwartym kwartale br. Głównym założeniem programu jest utworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy ZF Services, dystrybutorami oraz warsztatami, które zyskają dostęp do nowych działów z zakresu porad technicznych, materiałów oraz platformy szkoleniowej.

Wyścigowe emocje

Na przygotowanej Stacji Motosport uczestnicy zasiądą za kierownicą specjalnie przygotowanych samochodów w specyfikacji wyścigowej – Volkswagen Scirocco R – Cup o mocy 290 KM, które uczestniczyły w wyścigach w sezonie 2014. Pod koniec każdego dnia, 30 najlepszych zawodników walczyć będzie o pierwsze miejsce podium z nagrodami.

Oprócz samodzielnego prowadzenia wyścigowych maszyn, na gości czekać będą przejazdy wyczynowymi wersjami samochodów marki Porsche 997 GTS i GT3 o mocy 408 i 500 KM. Uczestnicy zasiądą w fotelach pasażera, by doświadczyć wyścigowych emocji i przekonają się, jak jeżdżą czołowi zawodnicy serii Porsche Carrera Cup.

Jak wziąć udział?

Zaproszenia na Sachs Roadshow 2016 otrzyma 800 pracowników warsztatów. Ostateczne warunki otrzymania zaproszenia ustalają dystrybutorzy biorący udział w akcji: Inter Cars, Inter-Team, Auto Partner, Gordon, AD Polska, Hart, Martex i Motorol.

Podstawowymi kryteriami udziału w Sachs Roadshow 2016 jest zakup przez dany warsztat, w okresie od 15 lutego do 15 maja 2016 roku, części marek: Sachs, Lemförder oraz ZF Parts, o wartości minimalnej, wynoszącej – w zależności od wielkości warsztatu – w przypadku warsztatów osobowych: od 2 do 6 tysięcy złotych, a warsztatów ciężarowych: od 4 do 12 tysięcy złotych.

Udział w akcji można zgłosić na stronie internetowej www.zf.com/pl/sachs lub bezpośrednio u dystrybutorów uczestniczących w akcji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!