Nowe ciężarówki Rumuńskich Lasów Państwowych z polskimi zabudowami

26 lutego 2016, 15:19

Pod koniec 2015 roku firma Romsilva, która zarządza Lasami Państwowymi w Rumunii, odebrała 22 pojazdy Renault Trucks. Transakcja dotyczy 7 pojazdów do zwózki drewna z zabudowami ZASŁAW i 15 wywrotek K Heavy Duty.

Z myślą o ambitnym zadaniu transportu dłużyc po długich, stromych i śliskich drogach leśnych, Romsilva zamówiła 7 pojazdów na podwoziu K Heavy z 13-litrowym silnikiem o mocy 480 KM, układzie napędowym 6×4 i technicznej masie całkowitej zespołu pojazdów 70 t. Ciężarówka jest wyposażona w specjalistyczną zabudowę kłonicową z przyczepą oraz żuraw do załadunku dłużycy.

 

Pozostałe samochody to 15 wywrotek zabudowanych na podwoziu Renault K Heavy z silnikiem o mocy 440 KM, układem napędowym 6X4 i technicznej masie całkowitej zespołu pojazdów 60 t. Pojazdy pracują w trudnym terenie rumuńskich lasów, gdzie są wykorzystywane przy modernizacji i budowie dróg.

Kompletacja X-Trem ze wzmocnionym podwoziem i skrzynią biegów oraz zwalniaczem hydrokinetycznym Voith z łatwością pozwala wykonywać najcięższe zadania dowodząc swojej wytrzymałości i niezawodności.

Zabudowy do zwózki drewna zostały wykonane przez firmę ZASŁAW, która zaprojektowała wzmocnioną konstrukcję ramy zabudowy wykonaną z profili zamkniętych oraz poprzeczek zimnogiętych ze stali o podwyższonej wytrzymałości, a dodatkowo wzmocnioną dwoma krzyżakami w tylnej części zabudowy zwiększająca jej sztywność. Ponadto w zabudowach zostały zastosowane  dodatkowe wzmocnienia ze stali o wysokiej wytrzymałości, w szczególnie wymagających miejscach ramy. Zastosowano również mocniejszą podłogę z blachy ryflowanej o grubości 6 mm.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!