Wracają eko-zmagania kierowców

10 marca 2016, 16:08

Po rocznej przerwie powraca konkurs The Drivers’ Fuel Challenge, organizowany przez Volvo Trucks. W tegorocznej edycji, poza rywalizacją na rynku polskim, rozegrane zostaną również finały: regionalny – którego częścią jest polska organizacja Volvo Trucks – oraz finał globalny. Na zwycięzców czeka między innymi nowe Volvo V40.

Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, został od samego początku swojego istnienia bardzo entuzjastycznie przyjęty na rynku polskim, gdzie w latach 2011 – 2014 miał swoje doroczne edycje i zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony kierowców, jak i reprezentowanych przez nich firm transportowych.

DFC_2016_truck_pump_car6_FLAT

Piąta już na rynku polskim, tegoroczna edycja The Drivers’ Fuel Challenge startuje już pod koniec marca, a rejestracja uczestników, poprzez specjalny formularz na stronie volvotrucks.pl, już jest możliwa.

Organizatorzy konkursu, do udziału w którym w jego ostatniej edycji (w 2014r) zgłosiło się prawie 900 kierowców na rynku polskim, czekają na zawodowych kierowców, posiadających prawo jazdy kategorii C+E i chcących dowieść swoich doskonałych umiejętności w jeździe ekonomicznej za kierownicą pojazdu ciężarowego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców samochodów ciężarowych, bez względu na ich wiek oraz niezależnie od marki pojazdu, jakim jeżdżą na co dzień.

Krajowe rundy kwalifikacyjne, rozegrane w 15 wybranych lokalizacjach w ramach sieci dealersko-serwisowej Volvo Trucks w Polsce wyłonią 15 najlepszych kierowców – po jednym z każdej lokalizacji – uczestników polskiego finału konkursu, który odbędzie się już 09 czerwca br. w Poznaniu.

Tylko 3 najlepszych kierowców z finału krajowego weźmie udział w dalszych zmaganiach – regionalnym finale dla 6 krajów Baltic Sea Market (Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Ukraina), zorganizowanym dzień później – 10 czerwca, również w Poznaniu. To właśnie w tym dniu, rozegrana zostanie niezwykle emocjonująca rywalizacja, w której stawką jest nowe Volvo V40 dla zwycięzcy finału regionalnego – Mistrza Rynku Baltic Sea Market w Jeździe Ekonomicznej.

Nie mniej emocjonujący będzie z całą pewnością globalny finał The Drivers’ Fuel Challenge 2016, zaplanowany na 8-9 września br. w Goeteborgu (Szwecja). Do udziału w nim i tym samym dalszej walki o zaszczytny tytuł Mistrza Świata w Jeździe Ekonomicznej zaproszeni zostaną tylko zdobywcy trzech pierwszych miejsc w finale rynku Baltic Sea Market.

Więcej informacji dotyczących The Drivers’ Fuel Challenge, w tym jego szczegółowy regulamin, terminy i miejsca lokalnych rund kwalifikacyjnych oraz formularz rejestracyjny do zgłoszenia udziału w konkursie, znajduje się na stronie http://www.volvotrucks.pl/.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!