Pierwszy indyjski autobus elektryczny identyczny z polskimi

14 marca 2016, 15:22

Indyjska firma JBM Auto zaprezentowała ECOLIFE – pierwszy w pełni elektryczny autobus, który ma być budowany w tym kraju. Nie potrzeba dużej spostrzegawczości, by zauważyć, że pojazd jest łudząco podobny do Solarisa Urbino electric.

Jak donosi indyjski dziennik The Economic Times, JBM Auto stworzyło spółkę joint venture razem z polskim Solarisem. Dzięki porozumieniu, w Indiach będą produkowane elektryczne autobusy, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza w tym kraju.

JBM Auto chce pokazać Indie jako „hub innowacji”, dlatego autobus ma być produkowany jeszcze w tym roku na terenie Indii. Pojazd ma być konkurencją dla elektrycznej Scanii, zaprezentowanej w tym samym czasie w Indiach.

Autobusy miejskie będą zasilane litowo-jonowymi bateriami, umożliwiającymi pokonanie od 150 do 200 kilometrów. Ich szybkie doładowanie będzie możliwe za pośrednictwem pantografu. Dostępne będą dwie wersje – o długości dziewięciu i dwunastu metrów.

Autobus elektryczny jest kontynuacją rozbudowy oferty JBM Auto o przyjazne dla środowiska pojazdy – wcześniej firma zaprezentowała autobus napędzany gazem CNG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!