FM Logistic kupuje jedną z największych firm logistycznych w Indiach

21 marca 2016, 8:24

Międzynarodowa grupa FM Logistic objęła większościowe udziały w jednej z największych indyjskich spółek logistycznych – Spear Logistics. Od 2009 r. należały one do prywatnego funduszu inwestycyjnego. FM Logistic i Spear Logistics połączą swoje siły i uzupełniające się kompetencje.

Spółki będą działać w strategicznych sektorach, takich jak e-commerce, telekomunikacja, sieci sklepów wielkopowierzchniowych, rynek dóbr konsumpcyjnych, przemysł i motoryzacja. Wysoka rozpoznawalność spółki Spear Logistics, która mieści się w pierwszej piątce indyjskich firm, w połączeniu z doświadczeniem uznanej międzynarodowej firmy logistycznej zapewnia strategiczny sojusz na rynku indyjskim.

Znana firma indyjska

Założona w 2001 roku spółka Spear Logistics należy do liderów na indyjskim rynku usług logistycznych, a jej obroty osiągają 18 milionów euro (dane za rok obrachunkowy kończący się w dn. 31 marca 2016). Firma oferuje szeroki wachlarz usług: usługi magazynowe, dystrybucyjne, spedycyjne i transportowe oraz usługi o wysokiej wartości dodanej, takie jak co-packing.

Spear Logistics zatrudnia 1 600 osób i prowadzi 75 magazynów w 23 miastach w 12 indyjskich stanach: Mumbaj (Bombaj), Nowe Delhi, Pune, Hajdarabad, Ahmadabad, Bengaluru, Ćennaj (Madras), Nagpur, Kalkuta… Firma dysponuje powierzchnią magazynową 270 tys. m2 i zapewnia usługi transportowe i dystrybucyjne w oparciu o około stu współpracujących z nią przewoźników. Dzięki wysokim kompetencjom i doświadczeniu swoich pracowników Spear Logistics cieszy się dużym uznaniem. Na swoim koncie ma również liczne nagrody za wysoką jakość świadczonych usług (trzy wyróżnienia zdobyte w 2015 roku, w tym tytuł „Firma logistyczna roku” przyznawany przez Indian Institute of Materials Management).

Zgodnie ze swoim planem strategicznym „Ambition 2022” grupa FM Logistic zapewnia wsparcie swoim klientom w ekspansji na rynki zagraniczne, poszerzając swój zasięg na kraje wschodzące. W 2005 roku weszła na rynek chiński, a w 2013 roku nabyła spółkę logistyczną w Brazylii.

Indie mogą się poszczycić 7-procentowym wzrostem gospodarczym w 2015 roku. W 2030 roku będą największym rynkiem dóbr konsumpcyjnych i trzecią potęgą gospodarczą świata. Ponadto indyjski rynek logistyczny znajduje się w przededniu bezprecedensowej fali reorganizacji i konsolidacji, m.in. pod wpływem przyszłej ustawy o ujednoliceniu podatków od towarów i usług i bardzo szybkiego rozwoju e-handlu.  W tych warunkach Indie stanowią niezwykłą szansę i doskonały punkt wyjściowy do rozwoju FM Logistic w Azji.

Poza doskonałą znajomością różnorodności i złożoności rynku indyjskiego spółka Spear Logistics wnosi swoją rozbudowaną sieć oraz portfolio klientów obejmujący duże firmy krajowe i międzynarodowe. Obecna dyrekcja Spear Logistics nadal będzie kierowała spółką. Jeden z jej założycieli, Gautam Dembla, będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Ze swej strony grupa FM Logistic wniesie swoją międzynarodową sieć i renomę, nowoczesne systemy i narzędzia oraz najnowsze technologie w zakresie innowacyjnych rozwiązań logistycznych.

FM Logistic i Spear Logistics wspólnie przygotują teren pod wprowadzenie nowej organizacji logistyki spełniającej wymagania nowej ustawy podatkowej. W ramach tego projektu utworzone zostaną regionalne centra dystrybucji obsługiwane przez FM Logistic i Spear Logistics z wykorzystaniem przyszłych platform multiklienckich zlokalizowanych w pobliżu największych indyjskich miast.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!