Polski jubileusz Dachsera

29 marca 2016, 13:33

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, obchodzi 10 jubileusz uruchomienia swojego pierwszego oddziału w Polsce. Na przestrzeni tych lat Polska organizacja przetransportowała ponad 5,6 mln przesyłek o łącznej wadze blisko 2,3 mln ton.

Untitled-1a– „Każdy jubileusz skłania do refleksji i podsumowań minionych lat. Dla Dachser w Polsce było to bez wątpienia 10 lat prężnego rozwoju i budowy niezwykle sprawnie funkcjonujących struktur. Za datę rozpoczęcia działalności Dachser w Polsce należy uznać wdrożenie jednolitego systemu, tych samych procesów i produktów dla European Logistics, które firma realizowała w pozostałych swoich lokalizacjach w Europie. Oddział w Strykowie powstał w 2006 roku na bazie przejętej spółki Graveleau. Od tego czasu firma rozwija się dynamicznie, poszerzając w sposób znaczący grono klientów, rozbudowując sieć oddziałów, a także co najistotniejsze również dla naszych klientów zwiększyliśmy sieć bezpośrednich międzynarodowych połączeń z Polski. Docieramy z codziennymi, stałymi połączeniami drobnicowymi – od jednej do kilku palet – do wszystkich krajów w Europie.” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

– „Niedawno utworzona linia bezpośrednia połączyła Polskę z Półwyspem Iberyjskim, tworząc najdłuższe połączenie w Europie. Z naszej linii mogą korzystać koledzy z Finlandii, co daje im i naszym klientom najszybszy serwis do Hiszpanii i Portugalii. Stale pracujemy nad naszą ofertą, by na bieżąco odpowiadać na zmieniające się trendy i pojawiające się nowe potrzeby rynku. W Dachser skupiamy się na międzynarodowym transporcie drobnicowym, a nasi klienci, którzy oczekują od nas realizacji dostaw przesyłek paletowych do wielu odbiorców w całej Europie, cenią nas przede wszystkim za niedoścignioną jakość, bezbłędność, szybkość i terminowość. Dysponując jednym systemem informatycznym w całej Europie, zapewniamy dostęp do informacji o wszystkich przesyłkach naszych klientów w czasie rzeczywistym. Dostawa do odbiorcy zawsze jest skanowana i potwierdzana elektronicznie, stąd informacja o dostarczeniu każdej przesyłki widoczna jest w systemie już po kilkunastu sekundach.” – dodaje Grzegorz Lichocik.

Untitled-1as

Dachser w Polsce specjalizuje się w międzynarodowym transporcie ładunków drobnicowych, jak również w logistyce kontraktowej, konfekcjonowaniu towarów oraz usługach logistycznych z zakresu transportu lotniczego i morskiego. Firma oferuje także pełny serwis logistyki DIY do marketów typu „dom i ogród” na terenie całej Europy.

Najpopularniejszy kierunek dostaw Dachser stanowiły Niemcy, gdzie zrealizowano ponad połowę transportu operatora z Polski (53%). Na kolejnych miejscach znalazły się Francja, Czechy i Austria ze Szwecją. Polski Dachser odnosi również sporo sukcesów w dostawach na Węgry i do Rumuni oraz do krajów bałkańskich. W realizacji usług do i z krajów spoza Unii operacje wspierane są przez własną Agencję Celną, która w ostatnim czasie rozrasta się również bardzo dynamicznie.

Przez dziesięć lat stabilnego rozwoju Dachser podwoił liczbę swoich oddziałów w kraju. W tym czasie znacznie zwiększyła się też liczba pracowników. W 2006 roku Dachser zatrudniał w Polsce niecałe 60 osób, zaś obecna załoga to ponad 370 osób.

Dachser mocno angażuje się również w działalność CSR w Polsce, zwłaszcza w projekty edukacyjne kierowane do młodych logistyków. Operator organizował praktyki dla uczniów szkół średnich, stworzył także autorski program płatnych rotacyjnych staży dla absolwentów, zainicjował również powstanie pierwszych w Polsce dualnych studiów logistycznych. Przez 10 lat ze staży w Dachser skorzystały 44 osoby. Wiele z nich znalazło później w firmie zatrudnienie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!