Meyle partnerem zespołu wyścigowego

30 marca 2016, 16:19

Meyle także w 2016 roku angażuje się w sporty wyścigowe ciężarówek i kontynuuje swoje techniczne partnerstwo z zespołem “tankpool24”. Firma z Hambura wspiera zespół jako dostawca tarcz i klocków hamulcowych oraz łożysk silnika i czujników obrotów.

Asortyment części do pojazdów użytkowych Meyle obejmuje między innymi takie grupy produktów, jak zawieszenie i układ kierowniczy, amortyzowanie i tłumienie drgań, układ chłodniczy i hamulcowy. Właśnie hamulce są w europejskiej serii zawodowych wyścigów ciężarówek, w FIA European Truck Racing Championship, narażone na szczególne obciążenia.

– „Jako pierwszy dostawca tarcz i klocków hamulcowych części Meyle podczas wyścigów pracują w najostrzejszych warunkach i udowadniają swoją jakość“ – mówi Sven Nielsen, Kierownik Strategii Produktowych i Rozwoju w MEYLE.

Nowością w tym roku jest to, że po raz pierwszy w wyścigowych ciężarówkach zespołu „tankpool24“ będą zabudowane także łożyska silnika i czujniki obrotów marki MEYLE.

Jako techniczny partner zespołu wyścigowego inżynierowie Meyle stale wymieniają się uwagami z technikami z zespołu. Analizuje się przy tym wydolność części Meyle w warunkach wyścigu, a zdobyta wiedza trafia bezpośrednio do konstrukcji części MEYLE.

– „Cieszymy się, że w nowym sezonie możemy kontynuować partnerstwo techniczne z zespołem „tankpool24“, tak więc obie strony znowu będą mogły osiągać korzyści z transferu Know-how“ – twierdzi Nielsen.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!