Koniec stacji Statoil w Polsce – na ich miejsce Circle K

12 kwietnia 2016, 10:05

Sieć stacji paliwowych Statoil w przyszłym roku zmieni w Polsce nazwę na Circle K. To część jej międzynarodowego rebrandingu, który jest efektem przejęcia sieci Statoil przez firmę Alimentation Couche-Tard, do której należy marka Circle K.

Norweska sieć Statoil została kupiona przez kanadyjski holding Alimentation Couche-Tard w 2012 roku. Teraz nowy właściciel, do którego należy ponad 15 tys. sklepów i stacji paliwowych Circle K, chce wprowadzić tę markę jako jedyną dla swoich stacji. Będzie to część strategii, dzięki której marka Circle K. będzie międzynarodową siecią stacji benzynowych, rozpoznawalną na wszystkich kontynentach naszego globu.

Firma poinformowała, że w maju br. stacje Statoil zmienią szyldy na Circle K na początku w krajach skandynawskich, a w kolejnych miesiącach rebranding szykowany jest na Litwie, Łotwie, w Estonii, Rosji i Polsce. W naszym kraju zmiana szyldu stacji ma nastąpić w przyszłym roku i obejmie łącznie 360 stacji w całym kraju.

Z początkiem kwietnia br. polski oddział Statoil zmienił nazwę na Circle K Polska. Firma zapewnia, że nie wpływa to na obowiązujące umowy, ani na funkcjonowanie programu lojalnościowego Statoil Extra.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!