Słuchaj swojej naczepy – Trailer Gateway od idemtelematics

, 18 kwietnia 2016, 23:55

Najważniejszym elementem transportu jest ładunek. Ładunek, którego wartość  często wielokrotnie przekracza wartość naczepy, którą jest wieziony. Bezpieczeństwo ładunku zależy bezpośrednio od stanu naczepy.  Nowy, modułowy system telematyki Trailer Gateway umożliwia monitorowanie naczepy w czasie rzeczywistym.

Bazą systemu Trailer Gateway oferowanego przez niemiecką firmę idemtelematics jest jednostka bazowa Gateway, podłączona bezpośrednio do sterownika EBS naczepy. Połączenie do sterownika zapewnia zasilanie elektryczne i doładowanie baterii wewnętrznej. W podstawowej wersji telematyka Trailer Gateway dostarcza informacji w czasie rzeczywistym o: pozycji pojazdu, statusie połączenia naczepy z ciągnikiem oraz danych ze sterownika EBS, takich jak: przebieg, obciążenie osi, przeładowanie, a także informacja o wystąpieniu błędu w sterowniku EBS. W przypadku wyposażenia hamulców osi w czujniki zużycia okładzin, system udostępnia również tę informację.

System Trailer Gateway jest modułowy, można go rozbudować w prosty sposób na zasadzie „Plug-and-Play”. To znaczy domontować dodatkowy moduł i podłączyć do jednostki bazowej. Dostępne moduły dodatkowe to, np. moduł DoorMonitor. Służy poprawie bezpieczeństwa ładunku na naczepie informując o statusie otwarcia/zamknięcia drzwi.

crgofleet_trailer_-_ekran

Do naczep chłodni przeznaczony jest moduł TempMonitor, dzięki któremu użytkownik otrzymuje bieżące informacje o wartości temperatury w przestrzeni ładunkowej, stanie pracy agregatu, a także poziomie paliwa w zbiorniku (po zamontowaniu dodatkowej sondy w zbiornik).

Kolejnym modułem jest TireMonitor nadzorujący ciśnienie i temperaturę ogumienia. Odpowiednio wczesna informacja o zaniżonym ciśnieniu lub nadmiernym wzroście temperatury pozwala zapobiec ewentualnym uszkodzeniom opon, co za tym idzie, uniknąć nieprzewidzianych postojów i związanych z nimi kosztów.

cargofleet_trailer_-_wykres

Untitled-1Firma idemtelematics, od 2012 roku,  jest częścią Grupy BPW w skład której wchodzą również marki: ERMAX  – układy oświetlenia pojazdów, HESTAL – komponenty do zabudowy pojazdów, HBN-Teknik – producent błotników ISTOFLEX® i GREENFLEX®.  Tak szeroka oferta poparta wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i zapleczem technicznym stawia BPW w pozycji Partnera Systemowego w relacjach z klientami.

Więcej na: www.bpw.pl

bpw_partner_systemowy

Artykuł sponsorowany BPW

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!