Show Car Truck ruszył w trasę

25 kwietnia 2016, 15:53

Odbył się już pierwszy Truck Week w ramach Show Car. Pierwszy tydzień szkoleń ukierunkowanych na rynek ciężarowy zorganizowano na terenie wrocławskiej filii Inter Cars.

Przez kilka dni klienci Inter Cars brali udział w szkoleniach produktowych dotyczących rynku ciężarowego i projektów realizowanych w Inter Cars. Szkolenia zostały zorganizowane w Show Car – naczepie specjalnie przygotowanej na potrzeby klientów z rynku ciężarowego. Pojazd gościł na terenie filii przy ul. Granicznej 8.

Szkolenia trwały od wtorku (5.04) do piątku (8.04) od godzin porannych do późno popołudniowych. Część wykładów przygotowali partnerzy szkoleń. Trener marki MANN Hummel mówił na temat odpowiedniej filtracji w pojazdach silnikowych, przedstawiciel Laubera opowiadał o układach zasilania paliwem, a Diesel Technic o układach hydraulicznych podnoszenia kabiny. Tematem szkolenia prowadzonego przez firmę Febi były normy emisji spalin. Ciekawą prelekcję przygotowała też firma Mahle. Trenerzy Inter Cars opowiadali też o turbodoładowaniu silników spalinowych.

Podczas sesji szkoleniowych nie brakowało tematów dotyczących projektów realizowanych przez Inter Cars. Jednym z nich były najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, które ułatwiają warsztatom zamawianie części zamiennych i zarządzanie warsztatem. Chodzi o program eSOWA oraz IC Katalalog Online. eSOWA jest samodzielnym programem, który porządkuje i unowocześnia codzienne czynności związane z funkcjonowaniem serwisu i obsługą klientów. Dzięki integracji z aplikacją IC Katalog Online, usprawnieniu uległo także zamawianie części zamiennych.

Grażyna Socha z Inter Cars zachęcała uczestników do zarządzania warsztatem w taki sposób, aby był on przyjazny środowisku oraz do przystąpienia do projektu BIO SERVICE. Jego założeniem jest przekonanie i zachęcenie warsztatów do świadomego i zgodnego ze standardami zarządzania odpadami.

Prócz wykładów dla klientów, nowością były szkolenia dla kadry sprzedażowej Inter Cars.
Uczestnicy szkoleń wysoko ocenili ich poziom merytoryczny.

– Pomysł na Truck Week jest bardzo dobry, a szkolenia są przydatne. Brakuje mi tylko praktyki, nie tylko teoria. Rozruszniki, alternatory oraz turbosprężarki. i W firmie jest wykorzystywane firmy eSowa i IC Katalog, bardzo je cenimy – powiedział Sławomir Błażejczyk z firmy Drewnex.
– Pierwszy raz uczestniczę w szkoleniach prowadzonych w Show Car i w przyszłości także chciałabym z nich korzystać. Bardzo ważne są dla mnie tematy dotyczące ekologii w warsztacie – oceniła Ewa Sadowska z firmy transportowej WES trans.

W najbliższym czasie ciężarowy Show Car odwiedzi Szczecin, Racibórz, Częstochowę, Warszawę oraz Bydgoszcz.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!