Mercedes wybrał Dealera Roku 2016

12 maja 2016, 10:27

Po raz kolejny wręczono wyróżnienia dla najlepszych dealerów w sieci Mercedes-Benz, w tym tytuł Dealera Roku 2016 Mercedes-Benz.

Untitled-1Prestiżowe wyróżnienie otrzymała Grupa Wróbel – największy dealer niemieckiej marki w zachodniej Polsce. Grupa Wróbel to obecnie osiem oddziałów marki Mercedes-Benz zlokalizowanych we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach, Lubinie, Zielonej Górze i Częstochowie, a także dwa oddziały Mazdy w Opolu i Lubinie.  Ponadto dealer posiada również Centrum Blacharsko-Lakiernicze, które od 2012 r. działa w Pietrzykowicach koło Wrocławia.

W tym roku Grupa Wróbel rozszerzy swoją działalność o kolejne już województwo – pomorskie. Od Lipca będzie tam prowadzić sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych i dostawczych Mercedes-Benz, Fuso oraz serwis pojazdów typu Unimog.

O rozwoju spółki świadczy również jej ostatni debiut na Liście 500. To zestawienie największych firm w kraju (z polskim kapitałem) pod względem przychodu, publikowane przez Dziennik Rzeczpospolita. To jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, ukazujący zmiany gospodarcze i ekonomiczne, zachodzące w ciągu roku wśród polskich przedsiębiorców.

– „Wzrost obrotów jest ważnym elementem strategii naszej firmy.” – komentuje Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel. – „Obecność na Liście 500 to duże osiągnięcie, tym bardziej, że są tam tylko 4 firmy z branży dealerskiej, w tym my. Swój debiut na Liście rozpoczęliśmy z wynikiem na poziomie 466 mln zł za ubiegły rok i nie zwalniamy, a takie tytuły jak Dealer Roku pokazują, że nasze starania są doceniane.” – dodaje prezes.

 Grupa Wróbel prowadzi obecnie inwestycję na Dolnym Śląsku. Jesienią tego roku, zakończy budowę swojej nowej siedziby we Wrocławiu przy ul. Granicznej. Będzie to największy salon Mercedesa w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!