Zapisz się na test inteligentnej naczepy!

13 czerwca 2016, 10:11

PTM Polska – generalny dystrybutor marki STAS w Polsce – specjalizuje się w naczepach z ruchomą podłogą. Każdy zainteresowany może teraz przetestować jedno z najnowszych w Europie rozwiązań w tym zakresie.

Untitled-2PTM posiada w ofercie szesnaście typów naczep dedykowanych do przewozu różnego rodzaju towarów sypkich, luzem, m.in. płodów rolnych, biomasy, odpadów komunalnych, podłoża do uprawy pieczarek oraz transportu towarów paletyzowanych (standardowo 33 europalety).

Untitled-1aNajwiększą popularnością wśród klientów cieszy się naczepa STAS w wersji MF 92 m3, natomiast w maju, PTM Polska zaprezentowała nową naczepę – DEMO STAS w wersji MF 92 m3 typ AD (aero dynamic). W pojeździe zamontowane są aerodynamiczne osłony boczne OptiFlow SideWings, które ograniczają zużycie paliwa oraz rozprysk wody przy jeździe z prędkościami autostradowymi. Dodatkowo naczepa wyposażona jest w urządzenia firmy Wabco oraz Transics, m.in.

  • SmartBoard – urządzenie informacyjno-sterujące zapewniające podstawowe informacje o naczepie czy przyczepie (licznik km, masa nacisków na osie, sygnalizacja awarii hamulców), pozwalające również na sterowanie funkcjami układu hamulcowego Trailer EBS i zawieszenia pneumatycznego (standardowo takie urządzenie posiada każda naczepa STAS). Dane z urządzenia dostępne są przez aplikację i mogą być na bieżąco monitorowane przez dyspozytora.
  • IVTM/OptiTire – czujniki kontroli ciśnienia w kołach
  • BVA – czujniki zużycia klocków hamulcowych Informacje z obydwu czujników widoczne są na wyświetlaczu SmartBoard.
  • TX-TrailerGUARD – urządzenie telematyczne z kontrolą GPS i GPRS, które wspomaga obsługę floty poprzez zdalną kontrolę pojazdów. Zwiększa bezpieczeństwo i wydajność poprzez możliwości monitorowania, zgłaszania i analizowania w czasie rzeczywistym wszystkich najważniejszych danych dotyczących naczepy lub przyczepy.

zx

Przez najbliższy rok firma PTM Polska będzie udostępniała zainteresowanym klientom możliwość testowania tej naczepy. Akcja potrwa do maja 2017 roku. Szczegóły u handlowców PTM Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!