Zielone światło dla budowy S7 od Radomia do Skarżyska-Kamiennej

21 czerwca 2016, 11:52

Komisja Europejska wydała zgodę na realizację budowy odcinka drogi ekspresowej S7 od końca obwodnicy Radomia do Skarżyska-Kamiennej.

Po długich zmaganiach w końcu zapadła decyzja co do dalszej budowy trasy ekspresowej S7 na odcinku od Radomia do granic województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Komisja Europejska wydała decyzję o realizacji tego projektu.

Umowa na budowę drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego została podpisana na początku lipca 2014 roku, jednak ze względu na protesty ekologów na, nie przystąpiono do realizacji budowy tego odcinka.

Ekolodzy utrzymali, że proponowany przebieg ekspresówki możesz zaszkodzić trzem gatunkom motyli, a także może przecinać trasy wędrówek łosi oraz wilków.

Sprawa skończyła się w sądzie, w którym właśnie zapadł wyrok. Naczelny Sąd Administracyjny 18 maja 2016 roku oddalił skargę ekologów na decyzję środowiskową na realizację tej inwestycji drogowej.

Źródło: Google Maps
Źródło: Google Maps

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 ma przebiegać przez teren gmin Orońsko, Jastrząb oraz Szydłowiec i połączy budowaną obwodnicę Radomia z granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Szacowana wartość inwestycji to trochę ponad 890 mln złotych otrzyma, na co wykonawcy otrzymają dofinansowanie środków UE w wysokości 421 mln złotych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Za te pieniądz oczywiście powstanie niezbędne infrastruktura: urządzenia chroniących środowisko, a także specjalne kładki i tunele dla zwierząt przemieszczających na terenach wokół trasy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Scyzoryk, 28 czerwca 2016, 8:42 0 0

"może zaszkodzić trzem gatunkom motyli" - haha, Każdy pretekst dobry by kasę wyciągnąć !

Odpowiedz