Dayco zdobywa Złoty Certyfikat za Doskonałą Jakość od firmy Caterpillar

1 lipca 2016, 12:59

Zakład w hiszpańskiej miejscowości Maresa jest trzecim zakładem Dayco, który otrzymał to wyróżnienie od firmy Caterpillar w ciągu dwóch ostatnich lat.

Firma Dayco, dostawca komponentów do silników i układów napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego oraz branży posprzedażnej, ogłosiła dzisiaj, że jej zakład prUntitled-1odukcyjny w hiszpańskiej miejscowości Manresa został zdobywcą nagrody „Gold Supplier Certification” Procesu Doskonałości Jakości Dostawcy realizowanego przez firmę Caterpillar (SQEP). Wyróżnienie to jest przyznawane dostawcom, którzy zdobyli certyfikat dostawcy spełniającego kryteria Systemu Zarządzania Jakością firmy Caterpillar, przyznawanego za zaangażowanie dostawców na rzecz zapewniania na bieżąco wyjątkowej obsługi, jakości i wydajności dostaw. Otwarty w 1968 roku i nabyty przez Dayco w roku 2001 zakład w Manresie produkuje szeroką gamę kół pasowych i pokryw zabezpieczających do łożysk do zastosowań w branży motoryzacyjnej i innych gałęziach przemysłu.

„Dayco z dumą współpracuje z firmą Caterpillar w pomaganiu im w nieustannym odnoszeniu sukcesów jako szanowany na całym świecie producent maszyn i silników przemysłowych”, powiedział John Bohenick, Chief Executive Officer Dayco. „Dzięki zdobywanemu z biegiem lat doświadczeniu w pracy z globalnymi klientami pojazdów użytkowych i przemysłowych Dayco może oferować niezrównane rozwiązania oraz wsparcie techniczne, opracowywane i zatwierdzane specjalnie dla rynku przemysłowego. Jeszcze raz dziękujemy firmie Caterpillar za docenienie naszej umiejętności spełniania oczekiwań jej klientów, a wręcz wykraczania poza nie”.

Z zakładu Manresa Dayco dostarcza do firmy Caterpillar koła pasowe wentylatorów i wałów korbowych, które trafiają do silników z serii 4.4 i 7.1. Udziela także branżowego wsparcia technicznego i wsparcia w zakresie sprzedaży.

„Jesteśmy niezwykle dumni, iż otrzymaliśmy tę nagrodę, bowiem jest to dowód uznania dla ciężkiej pracy naszych pracowników nad tym, by dostarczać na czas naszym klientom wysokiej jakości produkty w tak wysoce konkurencyjnym środowisku”, powiedział Antoni Porcel, Quality Manager Dayco w zakładzie Manresa.

W czerwcu 2015 roku zakład produkcji napinaczy pasków i kół napinających Dayco w chińskim Wujiang zdobył od firmy Caterpillar Srebrny Certyfikat Dostawcy. A we wrześniu zakład produkcji napinaczy pasków, kół pasowych i tłumików drgań we włoskiej miejscowości Ivrea został nagrodzony przez Caterpillara Złotym Certyfikatem Dostawcy.

„Firma Caterpillar nadal jest cennym klientem dla Dayco na rynku przemysłowym, a jest nim już od ponad 30 lat”, powiedział Paul DiLisio, Senior Vice President of Automotive and Industrial OE Sales. „Nasi współpracownicy rozumieją i znają wartość budowania czegoś, co będzie długotrwałe, co widać w naszych produktach i naszych relacjach z klientami”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!