SmartFlex AH35 i SmartFlex DH35 – nowe opony Hankook

11 lipca 2016, 13:18

Firma Hankook zaprezentowała SmartFlex AH35 – nową oponę na oś prowadzącą, przeznaczoną na rynek europejski, oraz SmartFlex DH35 – oponę na oś napędową, przeznaczoną do transportu regionalnego.

Untitled-2

Te opony całoroczne, wyróżnione nagrodą Red Dot Design Award za 2016 rok, odznaczają się lepszymi właściwościami trakcyjnymi dzięki specjalnym lamelom multi 3D. Dodatkowo sztywne bloki bieżnika wspomagają oszczędną jazdę, zapewniając niski poziom ruchów klocków bieżnika. Opona SmartFlex AH35 została zaprezentowana po raz pierwszy na Commercial Vehicle Show Birmingham, a ostatnio zadebiutowała także, w krajach niemieckojęzycznych w ramach Truck Grand Prix na torze wyścigowym Nürburgring.

Istnieje możliwość stosowania SmartFlex AH35 na wszystkich osiach. Zostało to docenione w ramach Red Dot Award. Opona stanowi najnowszy dodatek Hankook do linii opon SmartFlex. Podczas gdy SmartFlex AH31 i SmartFlex DH31 przeznaczone są przede wszystkim do większych rozmiarów obręczy, np. 22,5 cala, SmartFlex AH35 – wraz z siostrzaną oponą na oś napędową SmartFlex DH35 – są odpowiednie do mniejszych rozmiarów 17,5/19,5 cala.

Untitled-2aLamele multi 3D w bieżniku SmartFlex AH35 gwarantują wyjątkowe właściwości trakcyjne. Połączenie prostych i falistych rowków usprawnia odprowadzanie wody i trwale zapobiega powstawaniu zjawiska akwaplanacji. Symbol M S oraz symbol płatka śniegu 3-PMSF oznaczają, że opona na oś prowadzącą jest optymalnie przystosowana do różnorodnych warunków zimowych, takich jak błoto, lód i śnieg, nie tracąc przy tym właściwości koniecznych w okresie letnim. Sztywność bloków bieżnika wspomaga oszczędną jazdę. Specjalny wzór bieżnika dodatkowo zapewnia równomierne zużycie opony, zauważalnie ograniczając koszty eksploatacji dla operatorów flotowych i firm przewozowych dzięki poprawie trwałości opon. Zwiększona powierzchnia styku gwarantuje duże przebiegi i wysoką wydajność. Opona SmartFlex AH35 jest już dostępna.

Podobnie jak opona na oś prowadzącą, opona SmartFlex DH35 na oś napędową jest również opatrzona symbolem M S i symbolem płatka śniegu. Ponadto ta opona również charakteryzuje się szeroką powierzchnią styku z czterema zygzakowatymi rowkami przebiegającymi przez całą powierzchnię bieżnika, co oznacza większy przebieg i świetną przyczepność na różnych nawierzchniach i w różnych warunkach drogowych. Dodatkowo lamele multi 3D zapewniają solidne właściwości trakcyjne i niskie opory toczenia. Innowacyjny układ lamel na powierzchni bieżnika pozwala ograniczyć opór toczenia i wspomaga właściwości trakcyjne opony na oś napędową. Opona SmartFlex DH35 będzie dostępna wkrótce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!