Operator logistyczny zwiększa powierzchnie magazynowe

18 lipca 2016, 15:02

Dachser buduje nowe magazyny w Austrii, Francji i Niemczech. Tym samym firma umacnia swoją pozycję w ramach logistyki kontraktowej w Europie.

– Poprzez oferowanie pełnego zakresu usług z obszaru logistyki kontraktowej, wspieramy naszych klientów także w procesach zarządzania łańcuchami dostaw na poziomie globalnym – komentuje Michael Schilling, zarządzający pionem biznesowym Road Logistics w Dachser.

dachser

Pod koniec czerwca 2016 roku odbyła się ceremonia symbolicznie inaugurująca rozwój centrum logistycznego w Hörsching obok Linz w Austrii. Nowy magazyn będzie miał około 10 tys. mkw. przestrzeni magazynowej i ponad 20 tys. miejsc paletowych.

Otwarcie nowego magazynu, w który Dachser zainwestował ok. 10 mln euro, planowane jest na początek 2017 r. Poprzez Hörsching klienci otrzymają kompleksową usługę z jednego źródła: magazynowanie i dedykowane usługi jako integralna część logistyki kontraktowej, bezpośrednie połączenia w ramach rozległej sieci transportowej w Europie oraz przewozu drogą morską i lotniczą świadczonych przez Dachser Air & Sea Logistics.

We Francji, Dachser właśnie zwiększył swoje powierzchnie magazynowe w dwóch lokalizacjach. W miejscowości Salon de Provence, mieszczącej się na południu kraju w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, otwarto magazyn oferujący 12 tys. mkw. z miejscami na 14,5 tys. palet. Powiększono także istniejący magazyn w Reims, na północy Francji. Lokalizacja ta, dysponująca miejscami na 27 tys. palet, oferuje usługi logistyki kontraktowej głównie dla klientów sprzedających wina i alkohole oraz firm przemysłowych.

Efektem inwestycji Dachser w rozwój Centrum Logistycznego w Überherrn (zlokalizowanego w niemieckim landzie Saara) jest magazyn logistyki kontraktowej oferujący 11 tys. mkw. powierzchni i 22 tys. regałów oraz 600 mkw. przestrzeni biurowej. Wartość inwestycji wyniosła 10 mln euro. Magazyn ma zostać otwarty w październiku 2016 r. i ma on stworzyć 80 nowych miejsc pracy. Lokalizacja w Überherrn posiada podwójną funkcję w sieci Dachser: centrum logistyczne prowadzi regularne usługi jako oddział w ciągu dnia, a o 20.00 rozpoczyna pracę sieci jako Eurohub dla scentralizowanej obsługi ładunków drobnicowych. Dzięki lokalizacji obok rzeki Saara, Dachser łączy transport lądowy z trasami międzykontynentalnymi oraz płynnie wiąże je z przewozami morskimi i lotniczymi w ramach realizowanych usługi importowych i eksportowych.

– Wspólnie z naszymi kolegami na miejscu ciężko pracujemy, by umiędzynarodowić logistykę kontraktową Dachsera – komentuje Alexander Tonn, który zarządza w firmie tym departamentem. – Te inwestycje potwierdzają, jak duże sukcesy odnotowaliśmy w rozwoju logistyki kontraktowej w ostatnich latach – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!