Premiery producenta opon na targach IAA w Hanowerze

18 sierpnia 2016, 10:46

Podczas tegorocznych targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, firma Hankook zaprezentuje kilka światowych nowości.

Untitled-1

Opony SmartTouring

Hankook po raz pierwszy pokaże opony o nazwie SmartTouring, przeznaczone specjalnie do autokarów dalekobieżnych. Dzięki rozszerzeniu nowoczesnej serii e-cube Blue, przeznaczonej do samochodów ciężarowych, stosowanych w transporcie dalekobieżnym dostępna jest teraz kompletna linia opon, zapewniających oszczędność paliwa. Ponadto nowe rozmiary opon o niskim profilu z popularnej serii e-cube MAX są dowodem na to, że firma Hankook uwzględniła w swojej ofercie produktowej aktualny trend rynkowy panujący w segmencie low-line. Na oddzielnym stanowisku zlokalizowanym na terenie zewnętrznym targów, firma zaprezentuje swoje rozwiązania opracowane na potrzeby partnerstwa w zakresie dostaw wyposażenia fabrycznego dla MAN i Mercedes-Benz Trucks.

W hali 14-15, na stoisku A01 firma zaprezentuje – oprócz aktualnej oferty opon do samochodów ciężarowych i autokarów – także liczne nowości. Hankook rozszerza swoją ofertę ogumienia do przyczep e-cube Blue o odpowiednie profile dla osi kierowanej i napędowej. W związku z tym, na targach IAA po raz pierwszy zaprezentuje kompletne rozwiązanie przeznaczone na wszystkie osie pojazdów stosowanych w transporcie dalekobieżnym o klasie oporu toczenia A.

Nowe wielkości opon o niskim profilu

Z uwagi na coraz większe wymagania w segmencie low-line Hankook prezentuje też nowe wielkości opon o niskim profilu dla osi kierowanej i napędowej. Serie 45 i 50 z linii opon e-cube MAX powstały specjalnie z myślą o zastosowaniu w ciężarówkach z naczepami typu Mega. Dzięki temu operatorzy flot będą mogli w pełni wykorzystać maksymalną wewnętrzną wysokość załadunku wynoszącą trzy metry, jednocześnie zachowując dopuszczalną prawnie wysokość łączną czterech metrów.

Z uwagi na coraz większe znaczenie dalekobieżnego ruchu autobusowego firma Hankook po raz pierwszy zaprezentuje na tegorocznych targach IAA całkowicie nową linię opon SmartTouring przeznaczoną do autobusów dalekobieżnych.

Tym samym koncepcja Hankook „Smart” obejmie swoim zasięgiem różne serie opon przeznaczone do bardzo zróżnicowanych zastosowań. Oto w jaki sposób technologia odzwierciedla wszystkie istotne kryteria przyjęte w segmencie opon do samochodów ciężarowych i autobusów: Oprócz bezpieczeństwa (Safety) stanowi ona przede wszystkim synonim długiej żywotności (Mileage), szczególnie odpornej na powstawanie odprysków i przecięcia mieszanki ogumienia (AntiCut&Chip), przystosowania do bieżnikowania obrotowego (Retreadability) oraz wysokiej trakcji (Traction).

Targi pojazdów użytkowych IAA odbędą się od 22 do 29 września 2016 r. w Hanowerze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

BUSOMAT PL, 18 sierpnia 2016, 16:05 0 0

Opony do autokarów to bardzo ważny element.

Odpowiedz