Dachser z nowym oddziałem w Baltimore

19 sierpnia 2016, 15:48

Dachser otworzył swoje biuro w amerykańskim Baltimore. To trzecia lokalizacja Dachser w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych po Nowym Jorku i Bostonie. Do 2020 roku Dachser planuje uruchomić w USA łącznie 25 oddziałów Air & Sea Logistics.

Oddział Dachser mieści się w pobliżu Portu Morskiego w Baltimore im. Helen Delich Bentley – jednego z najważniejszych morskich terminali kontenerowych w USA, obsługującego ok. 10 mln ton ładunków rocznie. Jest to jeden z dwóch portów Wschodniego Wybrzeża mogących przyjmować statki klasy Post Panamax.

Baltimore

Odgrywa istotną rolę w amerykańskim przemyśle motoryzacyjnym, nazywany jest też „bramą do Środkowego Zachodu” – regionu, w którym Dachser notuje w ostatnim czasie bardzo duże wzrosty. Dogodne położenie nowego oddziału w pobliżu portu w Baltimore daje Dachser szereg możliwości, m.in. dostęp do największego na Wschodnim Wybrzeżu morskiego terminala kontenerowego, dwunastu terminali publicznych i pięciu prywatnych.

– Rozwijając naszą działalność w USA zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału w Baltimore ze względu na bardzo duże znaczenie handlu w regionie Stanów Środkowoatlantyckich – mówi Frank Guenzerodt, Dyrektor Generalny Dachser USA. – Baltimore jest zlokalizowane bliżej Środkowego Zachodu niż jakikolwiek inny port na Wschodnim Wybrzeżu. Biuro w tym mieście pozwoli nam utrzymać szybkie tempo wzrostu, jakie notujemy w tej części Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!