Prawie 100 Solarisów pojedzie do Norwegii

25 sierpnia 2016, 9:26

Z początkiem 2017 roku liczba Solarisów w stolicy Norwegii wzrośnie o 99 sztuk. W ostatnich dniach producent podpisał kontrakty z klientami realizującymi transport publiczny w Oslo i okolicach.

Pierwsze z zamówień dotyczy aż 75 sztuk Urbino w wersji o długości 18,75 metra. Ich odbiorcą będzie firma Unibuss. Wydłużone autobusy przegubowe trzeciej generacji zostaną wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6 marki DAF.

Solaris Urbino

Tę samą jednostkę napędową będą posiadać 24 sztuki Urbino 12 nowej generacji, które w ramach przetargu kupiła firma Nobina. Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia pojazdów będę siedzenia typu międzymiastowego, mimo że autobusy będą obsługiwać linie w obrębie Oslo. Innowacyjny będzie także rodzaj paliwa, który stosowany będzie w pojazdach. To tak zwane HVO, czyli biopaliwo najnowszej generacji. Dostawy w ramach obu umów planowane są na pierwszy kwartał 2017 roku.

– „To bardzo duże i prestiżowe zamówienia. Wygranie ich przez firmę Solaris pokazuje, że nasza marka cieszy się zaufaniem klientów w Norwegii, za co możemy im tylko podziękować
oraz zapewnić, że otrzymają pojazdy, które spełnią oczekiwania zarówno kierowców, jak i pasażerów” – powiedział Eberhard Wolters, członek zarządu Solarisa odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i after sales.

Obecnie po ulicach 24 norweskich miast jeździ 369 polskich Urbino. Po realizacji dostaw planowanych na początek przyszłego roku będzie ich w Norwegii aż 468, a Solaris powróci tym samym na czołową pozycję w rankingu dostawców niskopodłogowych autobusów miejskich do tego kraju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!