10 lat klas patronackich Solarisa w ZSZ w Murowanej Goślinie

16 września 2016, 13:41

W tym roku już po raz dziesiąty Solaris i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Murowanej Goślinie zainaugurowały kolejny rok szkolny. Do prowadzonej wspólnie Klasy Patronackiej dołączyło jedenastu uczniów, którzy przez trzy lata będą kształcić się w zawodzie montera mechatronika. Najlepsi z nich otrzymają pracę w fabryce autobusów w Bolechowie.

Wspólna historia Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Solarisa została zainicjowana w roku 2007, kiedy to naukę w podpoznańskiej fabryce rozpoczęli pierwsi uczniowie. W pierwszym roku było ich zaledwie kilku, ale wraz z upływem czasu i pozytywnymi doświadczeniami zainteresowanie wzrosło. Wychowankowie Klasy Patronackiej już od lat przygotowują się pod okiem wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów do pracy w charakterze montera mechatronika.

Edukacja w Klasie Patronackiej umożliwia uczniom nie tylko zgłębienie tajników wiedzy teoretycznej, lecz także praktyczne jej wykorzystanie podczas zadań wykonywanych wspólnie z doświadczonymi pracownikami firmy Solaris. Wiedza zdobyta w ten sposób przyczynia się do łatwiejszego startu absolwentów na rynku pracy. Najlepszym z nich producent zapewnia zatrudnienie w podpoznańskiej fabryce autobusów.

„Znaczenie edukacji zawodowej rośnie z roku na rok, co uważam za bardzo dobry proces. Solaris kształci uczniów Klasy Patronackiej ze świadomością, że uczęszczający do niej młodzi ludzie bez problemu poradzą sobie na rynku pracy. Po ukończeniu szkoły mają w rękach konkretny zawód i otwartą drogę do dalszej edukacji”- powiedziała Krystyna Woźniak, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach S. A.

Nauka w Klasie Patronackiej jest inicjatywą, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży w gminie Murowana Goślina. Dodatkową motywacją dla uczniów może być fakt, iż firma Solaris zaproponowała pracę już blisko 70 absolwentom wcześniejszych edycji Klasy Patronackiej. Jest to niezbity dowód na to, iż warto poświęcić czas i chęci, by ukończyć Program Praktycznej Nauki Zawodu Solaris Bus & Coach S.A. i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Murowanej Goślinie.

Oprócz fabryki w Bolechowie, Program Praktycznej Nauki Zawodu Solaris Bus & Coach S.A. realizowany jest także w Środzie Wielkopolskiej. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach szkoleniowych, uczniowie zdobywają, tak cenione na rynku, kwalifikacje do zawodu spawacza.

W bieżącym roku szkolnym w ramach Programu Praktycznej Nauki Zawodu pod patronatem firmy Solaris naukę rozpoczęło łącznie 11 uczniów. Z kolei umowy o pracę odebrało 10 absolwentów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!