Solaris najlepszym eksporterem we Francji

19 września 2016, 14:31

Ambasada Polski we Francji przyznała nagrody dla najlepszych krajowych eksporterów. Wśród laureatów jest Solaris Bus & Coach S.A., który od 13 lat działa na rynku francuskim, a w tym roku zdobył zamówienie na dostawę 48 gazowych nowych Urbino dla paryskiego przewoźnika RATP.

Doroczna uroczystość wręczenia nagród dla polskich liderów eksportu we Francji odbyła się 13 września 2016 roku w siedzibie Ambasady RP. Celem nagrody przyznawanej przez Wydział Promocji i Handlu jest nie tylko docenienie wkładu polskich firm w rozwój wymiany gospodarczej pomiędzy Francją a Polską, ale także zwrócenie uwagi francuskich przedsiębiorstw na wysoką jakość polskich produktów i ich konkurencyjność.

sol

Pamiątkową statuetkę wręczyli Christianowi Weintzowi, Dyrektorowi Generalnemu spółki Solaris France, Dariusz Wiśniewski, Ambasador RP w Paryżu oraz Katarzyna Kuza, kierująca WPHI w Paryżu.

Solaris jest obecny we Francji od roku 2003 i od tego czasu zakontraktował z francuskimi przewoźnikami komunikacji miejskiej niemal pół tysiąca pojazdów. W tym roku polski producent zdobył prestiżowe zamówienie na dostawę 48 gazowych nowych Urbino 18 do paryskiego operatora RATP. Stawiający na ekologię Paryż na początku tego roku testował także nowy bateryjny produkt polskiego producenta – Urbino 12 electric.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!