DAF stawia na efektywność podczas IAA 2016

23 września 2016, 11:14

Hasło „DAF Transport Efficiency” jest myślą przewodnią firmy DAF podczas targów IAA 2016. Firma DAF Trucks wystawia tam pełną gamę swoich produktów i usług.

Na obszarze 2500 mkw przedstawiana jest pełna oferta pojazdów. Oferta DAF Trucks obejmuje model dystrybucyjny LF, wszechstronny model CF do szerokiej gamy zastosowań i flagowy model XF do transportu ciężkiego oraz na długich dystansach.

System zarządzania flotą DAF Connect

Na targach IAA DAF wprowadza na rynek system DAF Connect, zapewniający firmom transportowym informacje o wydajności pojazdów i kierowców w czasie rzeczywistym. Informacje o lokalizacji pojazdów, zużyciu paliwa, przebiegach, poziomie wykorzystania floty oraz czasach przestoju są czytelnie prezentowane na dostępnym on-line pulpicie, który można dostosować do potrzeb i indywidualnych oczekiwań klienta.

25_DAF_Connect

Przyjazny dla użytkownika pulpit można skonfigurować w taki sposób, aby prezentowane były wyczerpujące raporty o zużyciu paliwa z danymi bieżącymi i historycznymi oraz porównywaniem poszczególnych pojazdów i kierowców. Funkcja Live Fleet View dostarcza wszystkich niezbędnych informacji w zakresie lokalizacji pojazdów floty w celu zapewnienia optymalnego planowania, obejmującego pokonywane odległości, wybór trasy oraz czas jazdy konkretnego pojazdu i kierowcy. Klient może samodzielnie definiować sygnały alarmowe w przypadku wystąpienia odchyleń od żądanej prędkości, trasy, lokalizacji czy zużycia paliwa, co pozwala na natychmiastową korektę wydajności floty.

System DAF Connect optymalizuje dostępność pojazdów, redukuje koszt eksploatacji i usprawnia logistykę. DAF Connect również pozwala na optymalizację planowania czynności naprawczych i obsługowych oraz pozwala skorzystać z indywidualnego doradztwa firmy DAF. „Dzięki systemowi DAF Connect wkraczamy w nową erę wspierania naszych klientów, pozwalając im uzyskać najwyższą rentowność z kilometra”, twierdzi Richard Zink, dyrektor działu marketingu i sprzedaży w firmie DAF Trucks.

System DAF Connect, który zostanie udostępniony w ostatnim kwartale 2016 roku, przoduje na rynku w jakości, szybkości działania, łatwości obsługi i możliwości porównywania wydajności poszczególnych pojazdów. Richard Zink dodaje: „Współpracujemy z najlepszymi, niezależnymi dostawcami systemów zarządzania flotą, co pozwala nam oferować otwartą platformę. Ma to wielkie znaczenie w przypadku flot posiadających pojazdy DAF i innych marek oraz flot DAF, które już zainwestowały w systemy zarządzania flotą”.

Zoptymalizowane silniki PACCAR PX-5 i PX-7 do pojazdów serii DAF LF i CF

Większy moment obrotowy przy niższej prędkości obrotowej silnika zwiększa komfort kierowcy i zmniejsza zużycie paliwa. Te modyfikacje jednostek napędowych w połączeniu z nowymi, szybszymi przełożeniami układów napędowych, umożliwiają ograniczenie prędkości obrotowej silnika o nawet 300 obr./min przy prędkości 85 km/h oraz zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 4%.

02_DAF_LF_320

Nowe oprogramowanie, udoskonalone chłodzenie i zarządzanie zasilaniem powietrzem wydajnego i niezawodnego silnika PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 litra oraz silnika PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 litra zwiększyły moment obrotowy nawet o 12%. Maksymalny moment obrotowy 4-cylindrowego silnika PACCAR PX-5 stosowanego w pojazdach serii DAF LF wynosi teraz aż 850 Nm przy 1200–1500 obr./min, a dla silnika PACCAR PX-7 stosowanego w pojazdach serii DAF LF i CF moment obrotowy osiąga wartość 1200 Nm przy 1100–1700 obr./min.

Dalsza koncentracja na programie DAF Transport Efficiency

„Nadal rozwijamy dalsze możliwości ograniczania zużycia paliwa i emisji CO2, aby podkreślić naszą pozycję lidera w niskich kosztach i emisji spalin”, podkreśla Ron Borsboom, dyrektor działu rozwoju produktów. „Zmodyfikowany pojazd stanowi ilustrację tego, jak rozwijamy obiecujące technologie z zakresu napędów elektrycznych i hybrydowych oraz takie jak odzyskiwanie ciepła czy inteligentna jazda pojazdów w konwoju, co zaprezentowaliśmy podczas projektu European Truck Platooning Challenge w tym roku”.

20 lat w koncernie PACCAR

20 lat temu firma DAF Trucks stała się częścią koncernu PACCAR. Potężne inwestycje poczynione przez ostatnie dwadzieścia lat obejmują całkowicie nowe pojazdy i silniki oraz najnowocześniejsze centrum testowania silników w Eindhoven. W Westerlo powstaje całkowicie nowy zakład lakierowania kabin, który po otwarciu w roku 2017 będzie najbardziej zaawansowaną i ekologiczną placówką tego typu.

Udział rynkowy firmy w segmencie pojazdów ciężkich w Europie wzrósł z około 9% w roku 1996 do 16% w pierwszej połowie bieżącego roku, co pozwoliło uzyskać pozycję lidera rynku w kategorii ciężkich ciągników siodłowych. Sukces firmy DAF wykracza również poza Unię Europejską. W Ameryce Południowej, Rosji, krajach afrykańskich i azjatyckich jakość i wydajność pojazdów firmy DAF są bardzo doceniane. DAF jest liderem rynku izraelskiego oraz najpopularniejszą marką europejską na Tajwanie. Firma otworzyła punkty sprzedaży w Rosji i Turcji, co spowodowało wzrost sprzedaży, a w Brazylii powstała całkowicie nowa fabryka pojazdów DAF.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!