Sosnowiec kupuje prawie 60 autobusów dwóch marek

23 września 2016, 14:10

Volvo Bus Corporation oraz Solaris Bus & Coach S.A. podpisały z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu umowę na dostawę 35 miejskich autobusów hybrydowych marki Volvo i 24 autobusów Solaris. Pojazdy trafią do Sosnowca w 2017 roku.

Umowa obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie 35 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów z napędem hybrydowym, w tym 25 autobusów Volvo 7900 Hybrid o długości od 11,8 metra do 12,15 metra oraz 10 przegubowych autobusów Volvo 7900 Hybrid o długości od 17,5 metra do 18,75 metra. 24 niskopodłogowe Solarisy dla Sosnowca wyposażone zostaną w silniki Cummins ISB6.7E6 Euro6. Jednostki napędowe zostaną sprzężone z automatycznymi silniami biegów Voith Diwa.6.

PKM_SOSNOWIEC_2016-09-20_8

Autobusy hybrydowe Volvo 7900 Hybrid zostaną przeznaczone na potrzeby transportu publicznego i będą jeździły na 67 liniach obsługiwanych przez PKM Sosnowiec na zlecenie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Pojazdy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo, a ich przekazanie do PKM Sosnowiec jest zaplanowane do końca września 2017 roku.

sol

W pełni klimatyzowane Solarisy zostaną wyposażone w szereg udogodnień, takich jak system informacji pasażerskiej czy podnoszący poziom bezpieczeństwa cyfrowy monitoring. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w nowych Urbino będzie wykonane w oszczędnej/zużywającej niewiele energii technologii LED. W pojazdach PKM Sosnowiec dostępny będzie bezprzewodowy i darmowy dostęp do Internetu, a podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych w poręczach autobusowych.

Pierwsze autobusy marki Solaris zostaną dostarczone do Sosnowca na początku przyszłego roku. Kontrakt ten jest kolejnym dużym zamówieniem dla PKM Sosnowiec. Podpisany dokument stanowi kontynuację dotychczasowej, owocnej współpracy z sosnowieckim przewoźnikiem. Wraz z zamówionymi autobusami flota Solarisów w górnośląskim mieście przekroczy symboliczne 100 pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!