Scania: rozwiązania SKF w Ciężarówce Roku

4 października 2016, 10:56

W czasie niedawnych targów IAA w Hanowerze tytuł Truck of the Year 2017 przypadł Scanii serii S. Wiele rozwiązań zastosowanych w tym modelu ciężarówki pochodzi od firmy SKF.
To efekt trwającej od ponad 10 lat współpracy inżynierów obu firm przy projektowaniu tych pojazdów. Dzięki temu rozwiązania dostarczane przez SKF tworzone były od początku z myślą o konkretnych zastosowaniach. Główny nacisk położony był na lepsze właściwości jezdne pojazdu, a tym samym poprawę komfortu pracy kierowcy, jak i spełnienie coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin Euro.

Współpraca zaprocentowała przy tworzeniu pojazdu ciężarowego nowej generacji, jakim jest seria S. Firma SKF zaprojektowała do niego m.in. łożyska skrzyni biegów, podpór wału czy silnika oraz uszczelnienia. Udoskonalono również konstrukcje piast w poszczególnych kołach, a zastosowanie nowych rozwiązań pozwoliło na zmniejszenie tarcia aż o 30 proc.
sfk
„Scania i SKF mają za sobą wieloletnią współpracę, w której zawsze na pierwszym planie było spełnienie oczekiwań kierowców. Efektem tego jest pojazd ciężarowy nowej generacji, w którym można zagwarantować komfortowe i bezpieczne miejsce pracy. Zyskują także przedsiębiorcy, którzy otrzymają niezawodny i oszczędny ciągnik siodłowy” – podsumowuje Stéphane Le Mounier, prezes SKF odpowiedzialny za działy motoryzacji i lotnictwa SKF.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!