Najsilniejsi kierowcy ciężarówek jadą do Bydgoszczy

5 października 2016, 7:33

Turniej Mobil Delvac Strong Traker zawita jesienią do Bydgoszczy. Zawody w siłowaniu na rękę odbędą się w sobotę, 22 października, podczas targów motoryzacyjnych GORDON w Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187. Wejście na imprezę jest bezpłatne.

Turniej jest otwarty dla kierowców ciężarówek i autobusów, ale również dla wszystkich pełnoletnich fanów motoryzacji. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii Open, a najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia dużych pojazdów otrzyma dodatkowo tytuł Strong Trakera. Zapisy będą prowadzone w sobotę (22 października) od godz. 10:00 do 14:30, bezpośrednio przed próbą siłową. Finał w formie walk bezpośrednich przy stole pod okiem doświadczonych sędziów rozpocznie się o godzinie 15:00.

Mobil Delvac Strong Traker 2015 - Motor Show (1)

Do decydującej rywalizacji stanie 12 zawodników z najwyższą liczbą punktów w konkurencjach fazy eliminacyjnej:

  • Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg) podchwytem,
  • Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów.

W obu konkurencjach punkty będą równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund. Liczba dziewięćdziesiąt w zasadach turnieju nie jest przypadkowa i nawiązuje do jubileuszu olejów silnikowych Mobil Delvac do pojazdów ciężarowych. Finał zostanie rozegrany według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP) do 2 przegranych, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Turnieje z cyklu Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W kolejnych edycjach uczestniczyło już kilka tysięcy kierowców ciężarówek, a dzięki stale rosnącej popularności impreza zyskała miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. W finałach praktycznie zawsze widać twarze ze ścisłej, krajowej czołówki tej dyscypliny sportu. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mobil Delvac Strong Traker jest Marcin Dudek (Arm Strong Świebodzin), który zaczynał jako amator, a obecnie posiada tytuł Mistrza Polski. Jego największym rywalem w ostatnich turniejach Mobil Delvac był Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+. Jego obecność w Bydgoszczy byłaby doskonałą okazją do rewanżu ze strony kilku doświadczonych zawodników. Cztery lata temu, podczas finału zawodów w Bydgoszczy, na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli ojciec i syn – Paweł Lasota (Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej), Wicemistrz Polski na prawą i lewą rękę w kategorii Grandmaster 90 oraz Grzegorz Lasota.

Więcej o poprzednich edycjach turnieju Mobil Delvac Strong Traker na stronie www.mobil.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!