Medale dla Volvo na targach Transexpo

20 października 2016, 13:23

Firma Volvo Polska została laureatem dwóch nagród przyznawanych przez Targi Kielce – medalu w kategorii Autobusy – za elektryczno-hybrydowy autobus Volvo 7900 Electric Hybrid oraz medalu za nowatorski sposób aranżacji stoiska w kategorii stoiska duże.

Na Targach Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach były prezentowane m.in. pojazdy miejskiego transportu publicznego oraz autobusy turystyczne. Volvo zaprezentowało swoje dwa pojazdy – miejski autobus elektryczno-hybrydowy Volvo 7900 Electric oraz autobus turystyczny Volvo 9700.

W tym roku komisja konkursowa spośród 32 zgłoszeń przyznała 9 wyróżnień i 7 medali w kategoriach: autobusy, części i wyposażenie autobusów, systemy obsługi pasażerów, systemy pobierania opłat i inne. Nagrodzono również najlepsze aranżacje stoisk targowych, przyznając wyróżnienia i medale w dwóch kategoriach: stoiska małe i średnie oraz stoiska duże.

Firma Volvo Polska otrzymała medal w kategorii Autobusy – za miejski autobus elektryczno-hybrydowy Volvo 7900 Electric Hybrid oraz medal za kompleksową prezentację firmy i nowatorski sposób aranżacji stoiska w kategorii stoiska duże.

Zelektryfikowane autobusy Volvo są produkowane w fabryce we Wrocławiu i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony wielu miast, zarówno w Europie jak i w innych częściach świata. Do tej pory Volvo Buses na całym świecie sprzedało ponad 2700 zelektryfikowanych pojazdów.

W Polsce zelektryfikowane autobusy Volvo jeżdżą w Tarnowskich Górach, we Wrocławiu oraz w Inowrocławiu, a także w ramach dwuletnich testów w Warszawie. We wrześniu br. Volvo podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu na dostawę 35 miejskich autobusów hybrydowych marki Volvo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!